Reklama

Koniec z darmowym parkowaniem przez 2 godziny w Galerii Katowickiej

Ł. K.
Galeria Katowicka wprowadziła zmiany w zasadach parkowania. Kierowcy nie zostawią już bezpłatnie samochodu na dwie godziny. Problem w tym, że nie jest łatwo znaleźć informacje o tym, że cokolwiek się zmieniło.

W Galerii Katowickiej zmieniły sie zasady parkowania, które obowiązywały od prawie 7 lat. Do tej pory dwie godziny były za darmo, a po tym czasie za każdą kolejną kierowca musiał zapłacić 3 zł. Od wczoraj jest inaczej, o czym nie poinformowało nas centrum handlowe, tylko jeden z klientów. – Chaos przy szlabanach, bo brak jest klarownej informacji w obiekcie ze strony GK. Co drugi kierowca musiał zawracać, bo  okazywało się, że ma nieopłacony bilet – pisze nasz czytelnik.

Takie sytuacje na podziemnym parkingu można było zaobserwować już wczoraj, ale dzisiaj nawet krótko po otwarciu było podobnie. Większość kierowców na wszelki wypadek podchodzi do automatów parkingowych i tam opłaca postój, więc szlaban otwiera się po umieszczeniu skasowanego biletu w maszynie. Jednak zdarzają się osoby, które są przyzwyczajone do darmowego parkowania i jadą prosto do wyjazdu. Wystarczy, że jeden kierowca przekroczy bezpłatny czas postoju i musi cofać, co powoduje zatory na wąskich dojazdach do szlabanów.

Od 1 stycznia 2023 roku na parkingach Galerii Katowickiej można bezpłatnie zostawić samochód już nie na dwie, tylko na jedną godzinę. Druga istotna zmiana to podwyżka opłaty za parkowanie. Każda kolejna rozpoczęta godzina kosztuje 4 zł. – Mimo tych zmian, parkowanie pod Galerią Katowicką jest nadal tańsze niż w mieście. O wprowadzeniu powyższych zmian zadecydowała konieczność dostosowania cen do realiów rynkowych – koszty utrzymania parkingu znacznie wzrosły, a korzysta z niego wielu mieszkańców, nie tylko klientów Galerii – mówi Marta Dobrzańska, odpowiedzialna za kontakt z mediami.

Klienci o zmianach nie dowiedzieli się  z mediów społecznościowych, nie było żadnego komunikatu zapowiadającego podwyżkę i skrócenie bezpłatnego czasu postoju. Dopiero będąc w centrum handlowym można znaleźć takie informacje. Wyświetlają się na ekranach wjazdowych na parking, nowy cennik znajduje się na maszynach parkingowych, są też niewielkie plakaty na drzwiach wejściowych pomiędzy parkingiem a pasażem. – W ślad za głosami klientów dodatkowo zamieścimy jeszcze informacje na automatach wjazdowych. Wysłaliśmy również powiadomienia push do wszystkich użytkowników aplikacji KatoKarta. Informacje można również uzyskać w intercomach, które znajdują się przy każdym wyjeździe z parkingu – informuje Dobrzańska.

Mimo to nadal wiele osób może nie wiedzieć o zmianie zasad parkowania w Galerii Katowickiej. Jeśli ktoś wybiera się dzisiaj do centrum handlowego, to niewykluczone, że będzie musiał uzbroić się w cierpliwość w oczekiwaniu na wyjazd.


Tagi:

Komentarze

 1. Artur 5 lutego, 2023 at 6:10 pm - Reply

  Mam sto lat…..i czasem udaję się na zakupy czy też mam dokonać opłatę parkingową.

 2. Jan z Podlasia 11 stycznia, 2023 at 4:38 pm - Reply

  A co z powiększeniem strefy płatnego parkowania w centrum?? Był plan i cisza.

  • strefa 6 lutego, 2023 at 9:26 am Reply

   Mam nadzieję, że do was już dotarł i możecie spokojnie płacić codziennie za każdą godzinę parkowania pod miejscem zamieszkania.

 3. Jan 10 stycznia, 2023 at 9:51 pm - Reply

  Katowice nie ma się co dziwić. Aspiracje metropolii obyczaje gminne

 4. P Śl 7 stycznia, 2023 at 12:10 pm - Reply

  To zapewne efekt zamknięcia parkingu w strefie kultury, to było do przewidzenia.

 5. klm 4 stycznia, 2023 at 10:29 am - Reply

  Skoro było pełno to znaczy, że było za tanio. I tak 4 zł pod dachem w samym centrum to jak za darmo.

 6. Zakupowicz 4 stycznia, 2023 at 9:20 am - Reply

  Brawo Galeria Katowicka jak mam wybierac zrobic zakupy w SCC gdzie jest wiecej sklepow wybor i parkin za free to jade tam. Trzeba byc niedorozwojem marketingowym aby klienta co zostawia kilka tys w galerii kasowac jeszcze za parking bo telewizora nie wybral w 10 minut. Po za tym po waszym parkingu samego miejsca szuka sie 40 min.

  • piechur 4 stycznia, 2023 at 11:14 am Reply

   gdzie Ty na telewizor wydałeś kilka tysięcy:))
   4pln nie masz a tv sie marzy:)
   jak sie nie ma miedzi to się na d.pie siedzi!
   przynajmniej będzie tam pusto..

 7. Elka 4 stycznia, 2023 at 8:21 am - Reply

  Proponuję kasować podwójnie tych,którzy nie potrafią się zmieścić,w wyznaczonym polu parkingowym. Nieudacznicy.

 8. Pawel 4 stycznia, 2023 at 12:31 am - Reply

  Bardziej mi się wydaje że zmienili warunki bo parking się zapychał nie raz już widziałem pełny parking ostatnio.

 9. Ppp 3 stycznia, 2023 at 9:31 pm - Reply

  Jak zawsze SCC góra

 10. Assl 3 stycznia, 2023 at 6:37 pm - Reply

  Zgodnoe z dobrą praktyką należało skasować bilet z automacie do płacenia. Wtedy nie byłoby zdziwienia przy szlabanie.

  • Olek 3 stycznia, 2023 at 10:08 pm Reply

   hihihi, trzeba być niedorozwojem, żeby poraz n-ty przez lata, chodzić z bilecikiem do automatu,żeby za każdym razem dowiadywać się,że dwie godziny są bezpłatne. Co kto lubi, Ty widzę lubisz robić zbędne czynności.

  • Gruszki 3 stycznia, 2023 at 7:41 pm Reply

   Powiadomienie push w aplikacji może by go kogoś dotarło gdyby nie to, że każdy ma te powiadomienia wyłączone ze względu na rozsyłany na co dzień spam:D

   • Karlus 5 stycznia, 2023 at 10:47 am Reply

    To może zrobić by taką promocje robisz zakupy w GK za minimum 100 zł i parkujesz 4h za darmo.

 11. Metaniorz 3 stycznia, 2023 at 5:29 pm - Reply

  w tym mieście robi się coraz gorzej, widać że do głosu dochodzi garstka oszołomów która chce walczyć z kierowcami. Przecież wielu parkowało w GK po to by coś załatwić w urzędach a w godzinę to mogą najwyżej skorzystać z kibla

  • parkingowy 4 stycznia, 2023 at 1:51 pm Reply

   Dokładnie, trzeba utrudniać kierowcom życie, nic poza tym

  • Assl 3 stycznia, 2023 at 6:34 pm Reply

   Galeria to nie organizacja charytatywna. Zapłać za usługę, z której korzystasz.

 12. fred 3 stycznia, 2023 at 1:29 pm - Reply

  no to GK wykreślamy z listy zakupowej.
  W czasie jednej godziny to zaparkuje (jeśli znajdę miejsce), wejdę do jednego sklepu żeby sprawdzić czy jest to czego szukam, może jeszcze do drugiego i już muszę lecieć na dół by wyjechać…

  • piechur 3 stycznia, 2023 at 7:46 pm Reply

   jak Ci szkoda 4pln to idz piechotą:)))
   kryzys widać uderza po kieszeniach..co za ludzie..nie masz 4pln na parking a na zakupy się wybierasz?:))

  • Assl 3 stycznia, 2023 at 6:30 pm Reply

   Wydać kilkaset złotych na niepotrzebne ubrania czy inne gadżety to nie problem, ale zapłacić 4 zł za godzinę parkowania to już wielki problem.

  • Janek 3 stycznia, 2023 at 4:46 pm Reply

   możesz też zapłacić 4 zł i dalej robić zakupy 🙂

   • pepe 3 stycznia, 2023 at 6:45 pm Reply

    No co ty. Dla większości Polaków płacenie za parking jest mentalnie nie do przeskoczenia.

    • Luk 3 stycznia, 2023 at 10:57 pm Reply

     Jak ktoś ma jechać na zakupy w miejsce gdzie ma za darmo parking albo tam gdzie zapłaci 8 lub 12 zł to wybór wydaje się prosty. Galeria nie jest otganizacja charytatywna, ale zarabia na zakupach

Dodaj komentarz

*
*