Reklama

Kolejne mieszkania powstaną w centrum Katowic

Grzegorz Żądło
Spółka Activ Investment ogłosiła swoją nową inwestycję. Na działce w centrum Katowic zbuduje dwa budynki mieszalne z lokalami usługowymi. Mają być gotowe na przełomie 2022 i 2023 roku.

Działka naprzeciwko kościoła św. Piotra i Pawła od wielu lat stoi pusta. Już kilka razy inwestorzy ogłaszali swoje plany odnośnie budowy tu mieszkań i biurowców, ale nic z nich nie wychodziło. Teraz jednak koniunktura jest tak dobra, że właściciele gruntów nie chcą dłużej czekać. Na terenie pomiędzy ulicami Mikołowską, Raciborską i Strzelecką Activ Investment zbuduje dwa budynki. W pierwszym etapie powstanie blok z 187 mieszkaniami o powierzchni od 26 do 109 m kw. i prawie 2000 m kw. powierzchni handlowo-usługowej. Prace budowlane mają się zacząć w drugim kwartale 2020 roku. Pod budynkiem zostanie zlokalizowany dwupoziomowy garaż na 228 miejsc. Nie ma jeszcze przesądzeń odnośnie liczby mieszkań i miejsc postojowych w drugim z planowanych domów.

Pomiędzy budynkami mają powstać wewnętrzne dziedzińce zagospodarowanymi zielenią i elementami „małej architektury”. Będą też trzy ogólnodostępne zewnętrzne place rekreacyjne dla mieszkańców Katowic.

Inwestycja została już wprowadzona do sprzedaży. W ofercie znalazły się mieszkania jednopokojowe o powierzchni od 26 do 36 m kw., dwupokojowe (32-51 m kw.), trzypokojowe (48-84 m kw.) i czteropokojowe (65-109 m kw.). Ceny zaczynają się od 7700 zł za m kw.

W pierwszej kolejności zbudowany zostanie budynek oznaczony na rzucie jako B.

Na działce pomiędzy ul. Mikołowską, Raciborską i Strzelecką powstanie też biurowiec, który planuje wybudować firma GTC. Pomiędzy nim, a budynkami mieszkalnymi zostanie zbudowana droga.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*