Reklama

Kolejne miejsca parkingowe na Warszawskiej do likwidacji. Rusza kolejny etap zazieleniania

Łukasz Kądziołka
Trwa przebudowa ulicy Warszawskiej. Z tego powodu kolejne miejsca parkingowe zostaną zlikwidowane. W nadchodzącym tygodniu wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu.

Przebudowa ul. Warszawskiej rozpoczęła się w połowie lipca. Prace za prawie 19 mln złotych wykonuje firma Silesia Invest z Gliwic, która wykonała już w Katowicach m.in. przebudowę ul. Dworcowej. Prace na Warszawskiej obejmują przebudowę jezdni, chodników, ale też infrastruktury tramwajowej. Kluczowym elementem będą nasadzenia drzew. Z projektu wynika, że będzie ich 73. ZZM i projektant wybrali takie gatunki jak: lipa drobnolistna, magnolia kobus, klon polny „Elsrijk”, grab pospolity i topola osika. Do tego dojdzie około 2700 krzewów oraz byliny i kwiaty. Przy okazji zazieleniania Warszawskiej, zlikwidowanych zostanie około 50 miejsc parkingowych, a część ulicy, na odcinku od ul. Szkolnej do ul. Dyrekcyjnej zostanie zamknięta dla ruchu. Dopuszczony zostanie dojazd do ul. Dyrekcyjnej m.in. dla gości hotelu Monopol. Ruch będzie odbywał się torowiskiem tramwajowym i chodnikiem.

Przebudowa powinna zakończyć się wiosną 2023 roku, a teraz rusza kolejny etap inwestycji. Do tej pory prace były prowadzone na odcinku od skrzyżowania z ul. Dyrekcyjną do skrzyżowania z ul. Mielęckiego. Na tym fragmencie zakończono prace rozbiórkowe, wykonano odwodnienie i elementy podziemne.

Teraz wykonawca rozpoczyna kolejny etap. Już w piątek stanęły tu znaki zakazu zatrzymywania się, a pracownicy umieszczali na jezdni żółte, tymczasowe linie. Za wycieraczkami zaparkowanych samochodów pojawiły się kartki z informacją o utrudnieniach. Od poniedziałku, 17 października, częściowo zamknięty zostanie kolejny jej odcinek ulicy – od ul. Mielęckiego do ul. Francuskiej. Rozpoczną się tu prace rozbiórkowe nawierzchni jezdni. Ograniczenia w ruchu obejmować będą południową stronę ul. Warszawskiej.

Ruch pojazdów w kierunku od ul. Szkolnej do ul. Francuskiej odbywać będzie się po torowisku tramwajowym. Piesi nadal będą mogli tędy przejść i utrzymane zostanie dojście i dojazd do posesji. Po północnej stronie ul. Warszawskiej (przy kościele ewangelickim) kierowcy nadal będą jeździli dwoma pasami ruchu, ale na skrzyżowaniu Warszawska-Szkolna skręt w prawo będzie możliwy z jednego pasa ruchu.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*