Reklama

Kolejna firma wypożycza elektryczne hulajnogi w Katowicach

Redakcja
Kolejna firma, która wypożycza elektryczne hulajnogi, rozpoczęła działalność w Katowicach. Stolica województwa śląskiego jest kolejnym polskim miastem, w którym można skorzystać z elektrycznych hulajnóg marki hive. Ceny są podobne jak u konkurencji.

Podobnie jak u innych firm, również w hive elektryczne hulajnogi w Katowicach można wypożyczyć za  pomocą darmowej aplikacji, działającej na systemach Android i IOS. Następnie, przy pomocy mapy, można znaleźć dostępne e-hulajnogi. Ich odblokowanie odbywa się po zeskanowaniu podanego kodu QR. Użytkownik korzystający pierwszy raz z e-hulajnogi hive ma możliwość odblokowania jej za darmo. Przy każdym kolejnym przejeździe opłata startowa wynosi 3 złote, a koszt minuty jazdy to 50 groszy. W celu zakończenia użytkowania wystarczy się zatrzymać i  nacisnąć przycisk „Zakończ przejazd”. W aplikacji istnieje możliwość zaparkowania hulajnogi na 30 minut bez konieczności zakończenia i wznowienia jazdy. Wtedy inna osoba niż zalogowany użytkownik nie będzie mogła z niej skorzystać.

Podstawę floty hive stanowi model Segway ES4, który pozwala na osiągniecie maksymalnej prędkości do 25 km/h.

Hive blisko współpracuje ze swoją siostrzaną firmą FREE NOW również obecną w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku oraz Katowicach. Obie marki wchodzą w skład grupy FREE NOW, będącej
wspólnym przedsięwzięciem Daimlera i BMW.

Od kilku tygodni w Katowicach można też wypożyczyć elektryczne hulajnogi z firmy blinkee.city. Więcej pisaliśmy o tym TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

  1. Jaszczurek 13 września, 2019 at 1:52 pm - Reply

    Kod na darmowe 32 min jazdy na Hive:
    TqY4vYx0

Dodaj komentarz

*
*