Reklama

Kibole znów terroryzują miasto

Grzegorz Żądło
Grupa młodych mężczyzn zagroziła pobiciem pracownikom firmy usuwającej nielegalne napisy z miejskich kamienic. Wszystko dlatego, że z elewacji zniknęły kibicowskie bohomazy. Sytuacja wydarzyła się przy ul. Narutowicza w Załężu.

Od kilku tygodni na terenie całego miasta trwa usuwanie lub zamalowywanie nielegalnych napisów z elewacji miejskich budynków (o szczegółach czytaj TUTAJ). To efekt mojego wniosku do Budżetu Obywatelskiego i pozytywnej reakcji mieszkańców, którzy w głosowaniu poparli ideę poprawy estetyki Katowic. Niestety, w Załężu nie wszyscy chcą, żeby było ładnie.

Wybrana w przetargu firma wyczyściła dwa budynki z  czerwonej cegły przy ul. Narutowicza (11 i 15). Ten pierwszy został od razu ponownie zniszczony. Firma wyczyściła go więc jeszcze raz. Kiedy pracownicy byli na miejscu, podeszła do nich grupa młodych mężczyzn. –  Moi pracownicy usłyszeli, że jeśli jeszcze raz wyczyszczą elewację, zostaną pobici. Mężczyźni powiedzieli też, że nasza praca nie ma sensu, bo i tak pomalują budynek. Całą sprawę zgłosiliśmy KZGM-owi – mówi Sławomir Czapiewski, dyrektor Galerii Czystości.

Przeczytaj również: Władze Katowic chcą robić wielki sport, ale dlaczego za moje pieniądze

Elewację kamienicy przy ul. Narutowicza 11 zawłaszczyli pseudokibice GKS-u Katowice. Zresztą podobnie jak sąsiednich budynków. Na ścianach dominują napisy „GKS”, „GKS Katowice” oraz takie, które obrażają Ruch Chorzów.

To kolejna sytuacja w Katowicach, w której kibole GKS Katowice terroryzują miasto. Poprzednio na ul. Cynkowej kilka razy zdewastowali odnowianą przez KZGM elewację. Grozili też, że zniszczą ściany budynków na całej ulicy (więcej o tym TUTAJ).


Tagi:

Komentarze

 1. Jerzy Wojciech Lubelski 11 sierpnia, 2016 at 11:33 am - Reply

  Dawniej istniała przymusowa służba wojskowa w kompaniach karnych. W nich „tacy mocni” idioci” mogliby się wyszumieć do woli i by im przeszło. Nawrót na drogę wszelkich cnót gwarantowany a i Ojczyzna bezpieczniejsza.

 2. Bbbbbbbbaaaaaa 10 sierpnia, 2016 at 3:26 pm - Reply

  I po co nam emigranci jak i u nas swojaki to zwierzeta……

 3. Lucky 10 sierpnia, 2016 at 1:51 pm - Reply

  Najprostsze rozwiązanie jest najlepsze.
  KZGM wynajmuje firmę detektywistyczną ,zbierają materiały dowodowe jak nagrania itp dostarcza materiały KZGM oni dostarczają materiały na policje ,zgłaszają szkodę i przestępcy zostają obciążeni kosztami .Wieść się rozejdzie i nikt nawet nie pomyśli by malować na ścianie 🙂

 4. asdsada 10 sierpnia, 2016 at 12:28 pm - Reply

  podludzie i patologia

Dodaj komentarz

*
*