Reklama

KZGM idzie na wojnę z kibolami

Grzegorz Żądło
Nieznani sprawcy po raz kolejny zniszczyli świeżo pomalowane elewacje budynków przy ul. Cynkowej w dzielnicy Zawodzie. Tym razem wandale zostawili groźbę. Napisali, że jeśli ich napisy będą nadal zamalowywane, zniszczą wszystkie budynku przy Cynkowej.

Niespełna dwa tygodnie temu, podczas akcji porządkowania Zawodzia, Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej pomalował część elewacji domów przy ul. Cynkowej. Na dwóch z nich czyste szare ściany nie wytrzymały nawet doby. Pojawiły się na nich napisy podobne do tych, które były tam przed odświeżeniem, czyli m.in. wulgaryzmy i odwrócony herb Ruchu Chorzów. W ten sposób chorzowski klub obrażają kibole GKS-u Katowice.

Cynkowa_dewastacje2KZGM od razu pomalował ściany po raz kolejny. Niestety, wandale znów dali o sobie znać. Odczekali kilka dni i zaatakowali po raz kolejny. Tym razem obrażają też KZGM i grożą, że jeśli jeszcze raz ich “twórczość” zniknie, zniszczą budynki na całej ulicy.

KZGM nie zamierza odpuszczać. Planuje nie tylko kolejny raz odnowić zniszczone ściany, ale też naciskać na odpowiednie służby, żeby te skutecznie ścigały sprawców. – Na pewno zwrócimy się do policji i straży miejskiej o większy nadzór nad tą częścią Zawodzia. Będziemy także chcieli porozmawiać z prezesem GKS-u Katowice. W końcu jeśli miasto utrzymuje klub, to ten powinien wziąć odpowiedzialność za to co robią jego kibice – mówi anonimowo przedstawiciel KZGM.

Cynkowa_dewastacje3KZGM miał już podobną sytuację w innej części miasta. Ostatecznie, po kilku razach, wandale przestali niszczyć elewacje. Tym razem może być podobnie, zwłaszcza że sprawcy to najprawdopodobniej miejscowi pseudokibice GKS-u Katowice. Skąd to wiadomo? Chwalą się swoimi “wyczynami” na profilu na Facebooku. Na stronie Młoda Gieksa z Zawodzia MZ”14 wrzucają zdjęcia kolejnych zdewastowanych przez siebie ścian budynków. Są wśród nich również te przy ul. Cynkowej.

Jak mówią w KZGM, kolejne malowanie elewacji pracownicy przeprowadzą w większym składzie. Pod ich adresem pojawiły się bowiem pogróżki.


Tagi:

Komentarze

  1. lola 15 grudnia, 2017 at 7:26 pm - Reply

    Ciekawe kiedy miasto zajmie się ściganiem tych idiotów którzy malują (w ich słowniku “tagują”) BiG CRU w całych Katowicach.

  2. Dawid 12 maja, 2017 at 4:07 pm - Reply

    Jestem kibicem GieKSy i wstyd mi za tych idiotów dewastować swoje osiedle swoje miasto? Brak słów rozumie fajne grafy z GieKSy ale po co się zniżać do poziomu chorzowskich. Skończcie z tym i pokażcie że jesteście mądrzejsi!!

  3. W 7 maja, 2016 at 9:32 am - Reply

    trzeba odciąć ręki!

Dodaj komentarz

*
*