Reklama

Katowicka radna ma zostać członkiem zarządu woj. śląskiego

Grzegorz Żądło
Beata Białowąs, która w jesiennych wyborach została radną Katowic z listy PiS, ma zostać członkiem zarządu woj. śląskiego. Jej kandydaturę wysunął i „pilotuje” wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Najprawdopodobniej nazwisko nowego członka zarządu zostanie ogłoszone w poniedziałek.

Po tym jak kilka dni temu Michał Woś, członek zarządu woj, śląskiego, został ministrem członkiem Rady Ministrów, zaistniała potrzeba uzupełnienia składu zarządu. Od początku było jasne, że musi je obsadzić osoba związana z Solidarną Polską, czyli koalicjantem PiS. To właśnie w tej partii są Woś i Wójcik. Wiceminister sprawiedliwości zna się z Białowąs od lat. Razem pracowali w Izbie Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach, której radna jest obecnie dyrektorem naczelnym. Wójcik nalegał, żeby jego współpracowniczka została wiceprezydentem Katowic, ale jej kandydaturę zablokowali działacze PiS. Wiceprezydentem pozostał Mariusz Skiba, o którym pozytywnie wypowiadał się prezydent Marcin Krupa. Wygląda jednak na to, że tym razem Wójcik dopnie swego i umieści Bialowąs w zarządzie województwa. – Będzie mocno dociskał. Bardzo mu zależy, żeby mieć w urzędzie marszałkowskim swojego człowieka – mówi nasz informator. Inny dodaje, że na razie nie pojawiła się inna kandydatura. – Chociaż mówi się też, że Michał Woś obrósł już w piórka i chciałby wstawić za siebie kogoś innego. Jeśli dojdzie do próby sił, może być ciekawie. Na razie jednak nic na to nie wskazuje.

Beata Białowąs została wybrana katowicka radną z okręgu nr 2 obejmującego: Dąbrówkę Małą, Szopienice-Burowiec, Janów-Nikiszowiec, Giszowiec i Murcki. Startowała z pierwszego miejsca na liście PiS i uzyskała 1791 głosów. Jeśli zostanie członkiem zarządu woj. śląskiego, będzie musiała zrezygnować z bycia radną. Wtedy zastąpi ją Bartosz Wydra.


Tagi:

Komentarze

  1. Tomek 12 czerwca, 2019 at 9:04 am - Reply

    Bo do koryta wystarczy dorwać się raz. Potem już jakoś leci, koledzy zawsze znajdą jakąś posadkę…

  2. Mariusz 9 czerwca, 2019 at 5:28 pm - Reply

    Już pinionc liczy kobiecina….a dzieci ??? – Posadki czekajo….

Dodaj komentarz

*
*