Reklama

Zmiany w rządzie i zarządzie województwa śląskiego

Michał Woś (z prawej). Fot. www.slaskie.pl.

G. Ż.
Prezydent Andrzej Duda powołał dziś nowych ministrów. Rekonstrukcja rządu była konieczna, bo kilkoro dotychczasowych ministrów zdobyło mandat w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wśród nowych twarzy w rządzie znalazł się Michał Woś, członek zarządu woj. śląskiego oraz śląska posłanka Bożena Borys-Szopa, która została ministrem rodziny, pracy i polityki społecznej.

Michał Woś był już członkiem rządu, wiceministrem w resorcie sprawiedliwości w latach 2017-2018. Jesienią minionego roku został członkiem zarządu woj. śląskiego, w którym odpowiadał przede wszystkim za transport. Woś ma 28 lat i pochodzi z Raciborza. Oczywiście odchodzi z zarządu województwa, ale jego następca nie jest jeszcze znany. W rządzie Woś będzie ministrem członkiem Rady Ministrów. Zajął miejsce Beaty Kempy.

Bożena Borys-Szopa pochodzi z Lędzin. Ma 65 lat. W swojej karierze była m.in. doradcą ds. społecznych i kontaktów z partnerami społecznymi prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W latach 2010-2015 była radną sejmiku województwa śląskiego, a od jesieni 2015 jest posłanką. Zajęła miejsca Elżbiety Rafalskiej.

Poniżej lista nowych ministrów:

Jacek Sasin, wicepremier

Marian Banaś, minister finansów

Bożena Borys-Szopa, minister rodziny, pracy i polityki społecznej

Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej

Elżbieta Witek, minister spraw wewnętrznych i administracji

Michał Dworczyk, minister członek Rady Ministrów

Michał Woś, minister członek Rady Ministrów


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*