Reklama

Katowiccy policjanci rozpoczęli patrolowanie miasta na rowerach

Redakcja
Policjanci z Katowic rozpoczęli patrolowanie miasta na rowerach. To kolejny sezon, w którym będzie ich można spotkać m.in. w miejscach rekreacji. Rowery będą wykorzystywane przez funkcjonariuszy w zależności od warunków pogodowych.

Policjanci na rowerach pełnią służbę przede wszystkim w miejscach, takich jak parki, okolice zbiorników wodnych, lasów i na trasach rowerowych. Funkcjonariuszy na rowerach będzie także można spotkać w centrum miasta, strefie kultury czy w miejscach, gdzie poruszanie się samochodem jest utrudnione (np. parkingi).

Policjanci będą zwracać uwagę między innymi na osoby pijące alkohol w miejscach objętych zakazem oraz te, które będą zakłócać bezpieczeństwo i porządek publiczny. Ponadto będą sprawdzać czy mieszkańcy stosują się do obostrzeń dotyczących m.in. przemieszczania się i obowiązku zakrywania ust i nosa.

Sami też będą mieli zakryte twarze, choć niekoniecznie maseczkami, a np. tzw. kominem. Codziennie w trasę będzie wyruszać jeden lub dwa dwuosobowe patrole.

Policjant pełniący służbę na rowerze ma białą koszulkę z napisem „Policja”, która na ramionach ma pagony ze stopniami służbowymi. Zamiast spodni, ma krótkie spodenki. Ze względów bezpieczeństwa, policjanci, zamiast czapki służbowej z daszkiem, wyposażeni są w kaski rowerowe. Poza tym policjanci-rowerzyści są tak samo wyposażeni i uzbrojeni, jak ci w patrolach pieszych czy zmotoryzowanych.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*