Reklama

Jakie sklepy będą w Galerii Libero? W większości dobrze znane marki

G. Ż.
Nowe centrum handlowe na południu Katowic zostało już w połowie wynajęte. Jednak ci, którzy spodziewają się nowych marek, mogą być rozczarowani. W Galerii Libero znajdą się sklepy dobrze znane z istniejących już w Katowicach centrów handlowych. Inwestor zapowiada jednak, że większą wagę przykłada do rozrywki i strefy usług.

Kilka dni temu został wmurowany kamień węgielny pod budowę Galerii Libero. Powstanie przy skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Kolejowej. Przy okazji zmieni się układ drogowy w tej okolicy. Centrum ma zostać otwarte w marcu 2018 roku. Mimo że do tej daty zostało jeszcze półtora roku, inwestor, spółka Echo Investment, chwali się, że już teraz ma wynajętą połowę powierzchni sklepu.

PRZECZYTAJ: Rozpoczęła się budowa Galerii Libero. Będzie gotowa wiosną 2018 roku

Podobnie jak w innych katowickich centrach, dużą część powierzchni zajmą sklepy z odzieżą i obuwiem. Na liście próżno jednak szukać marek, których jeszcze w Katowicach nie ma. Są za to sklepy, które są wszędzie: Reserved, Cropp, House, Sinsay, Mohito, Martes, Smyk, Big Star, Lavard, Lancerto, 4F, Triumph, Vistula i Wólczanka. W Libero znajdą się też: Homla, Sunloox, Media Markt, Rossmann, Sony, Świat Książki, Yes, Jean Louis David, Optyk Signum, Lodomania, Bon Apetito, Rainbow Tours,  Itaka, Neckermann, Kruk, Apple, Kubenz, Pura Linea, Foto Joker, Czas na herbatę, InMedio, Apteka Europejska, Przychodnia Gyncentrum, Kino Helios (8-salowe), Fabryka Formy (klub fitness), kantor wymiany walut, myjnia samochodowa, Kids Play (strefa dla dzieci), Food&Ball (połączenie gastronomii i możliwości oglądania wydarzeń sportowych sygnowane nazwiskiem Arkadiusza Milika), Centrum Aktywności (zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci, m.in. gra na instrumentach, taniec.) i MK Bowling (kręgielnia). Miała być też Alma, ale jej właściciel złożył niedawno wniosek o upadłość, dlatego trwają poszukiwania innego supermarketu.

Jak mówią przedstawiciele inwestora, Libero ma się odróżniać od innych katowickich centrów ofertą gastronomiczną i rozrywkową. Liczą też, że przejmą klientów Silesia City Center i Galerii Katowickiej, którzy jadąc z południa miasta i regionu po prostu zatrzymają się tam, gdzie będą mieli bliżej.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*