Reklama

Rozpoczęła się budowa Galerii Libero. Będzie gotowa wiosną 2018

Grzegorz Żądło
W marcu 2018 roku zostanie otwarte centrum handlowe Libero. Dziś został symbolicznie wmurowany akt erekcyjny pod tę inwestycję. Jak zapowiada inwestor, centrum będzie nie tylko dużym sklepem, ale też miejscem rekreacji, dobrej kuchni, sportu i odpoczynku.

Inwestorem centrum jest Echo Investment, firma, która zbudowała w Katowicach biurowce przy autostradzie A4. Ostatnio kupiła też działki przy ul. Chorzowskiej. Galeria Libero będzie największym projektem spółki w Katowicach. Centrum będzie miało 42 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Przy skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Kolejowej będzie około 1,6 tys. miejsc parkingowych na 5 kondygnacjach. Będzie też wydzielona strefa parkingów dla rowerów, strzeżona kamerami monitoringu.

Duża część powierzchni centrum ma zostać przeznaczona na gastronomię. – Taki jest trend ogólnoświatowy. Ludzie coraz częściej jedzą poza domem – mówi Marcin Materny, odpowiedzialny za dział centrów handlowych w Echo Investment. – Chcemy stworzyć największą ofertę gastronomiczną na Śląsku. To będzie połączenie różnych form gastronomicznych, zarówno barów z szybką obsługą, jak i restauracji z pełną obsługą. Mamy również nową formułę gastronomiczną razem z Arkadiuszem Milikiem. Otwieramy klub, który będzie połączeniem kuchni z przeżywaniem wydarzeń sportowych. Chcemy też stworzyć miejsce dla świeżych warzyw i owoców, coś w rodzaju biobazaru, na którym lokalni kupcy będą sprzedawali swoje produkty. Na placu zewnętrznym chcemy stworzyć restaurację otwartą na przestrzeń publiczną.

Oprócz gastronomii, w Galerii Libero znajdzie się moda (40%), prywatna przychodnia zdrowia, klub fitness, kręgielnia z bilardem, gastronomią i dyskoteką, kino Helios, a także powierzchnia dla dzieci. – Coś w rodzaju domu kultury, ze szkołą językową, szkołą tańca i szkołą plastyczną. Poza tym zbudujemy przy galerii skatepark, plac zabaw, a zimą lodowisko – mówi Materny. Dodaje, że budowane przez Echo centrum handlowe ma się wyróżniać dobrą architekturą i funkcjonalnością.

budowa-galerii-liberoJak powiedział podczas wmurowania aktu erekcyjnego Bogumił Sobula, wiceprezydent Katowic, miasto liczy, że zadeklarowane przez inwestora terminy zostaną dotrzymane. – Wyrażam nadzieję, że pomimo pewnych ograniczeń, powstanie interesująca architektonicznie i funkcjonalnie przestrzeń, która będzie porównywalna z najlepszymi obiektami w kraju – stwierdził Sobula. – Cieszę się, że układ komunikacyjny będzie gruntownie przebudowany przez spółkę. Wiemy, że układ komunikacyjny miasta nie jest z gumy. Jeżeli więc na południu pojawi się centrum, które będzie w stanie zaabsorbować zapotrzebowanie na wysokie usługi handlowe, liczę, że układ komunikacyjny po północnej stronie miasta będzie odciążony.

Prace przy budowie Galerii Libero już się rozpoczęły. Planowany termin oddania budynku do użytku to marzec 2018. Równocześnie z główną inwestycją będzie realizowana przebudowa układu drogowego w rejonie Kościuszki i Kolejowej.


Tagi:

Komentarze

  1. botus 18 października, 2016 at 3:10 pm - Reply

    skoro właściciele Echo sponsorowali kandydata na Prezydenta Katowic Marcina Krupę, to teraz pewnie będą oczekiwali wzajemności od Prezydenta Marcina Krupy ech…..

Dodaj komentarz

*
*