Reklama

Galeria Katowicka w niedziele z zakazem handlu będzie częściowo otwarta

Redakcja
Galeria Katowicka ustaliła w jaki sposób będzie działać w niedziele z zakazem handlu. W centrum czynna będzie jedynie strefa gastronomiczna (wewnętrzna i zewnętrzna), Multikino, plac zabaw dla dzieci Fit4Kids, a także stoisko Lotto przy wejściu głównym oraz placówka mBanku.

Od dłuższego czasu zarządcy centrów handlowych zastanawiają się w jaki sposób powinny funkcjonować te miejsca w niedziele z zakazem handlu. Przypomnijmy, od marca w dwie niedziele w każdym miesiącu zamknięta musi być większość placówek handlowych. Są jednak wyjątki, o których więcej można przeczytać TUTAJ.

Jak informuje rzecznik prasowy Galerii Katowickiej, w niehandlowe niedziele klienci będą mogli swobodnie korzystać z ciągu komunikacyjnego, prowadzącego od ulicy 3 Maja do wyjścia na plac im. Lecha i Marii Kaczyńskich (dawny Pl. Szewczyka), parkingu oraz z komunikacji pionowej, w tym schodów ruchomych, prowadzącej na poziom drugi galerii, gdzie funkcjonuje strefa gastronomiczna i rozrywkowa. Z myślą o osobach niepełnosprawnych oraz rodzicach z wózkami do Galerii Katowickiej będzie można dostać się także windą od strony Multikina, do której wsiąść można bezpośrednio z parkingu.

GK nie wydłuży godzin pracy w dni poprzedzające niedziele z ustawowym zakazem handlu. Podobnie będzie w niedziele, w które handel będzie dozwolony. Centrum będzie czynne tak jak obecnie, od godz. 10:00 do 20:00. Z kolei w niedziele objęte zakazem centrum będzie funkcjonowało w zmienionych godzinach pracy – od 11:00 do 21:00. W tych dniach Multikino będzie działać niezależnie od godzin pracy galerii, zgodnie z zaplanowanym repertuarem filmów.

GK podkreśla, że aktualne ustalenia i decyzje mogą ulec zmianie w przyszłości. Wszystko zależy od oczekiwań klientów i najemców.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*