Reklama

Dwaj poszukiwani kibole zgłosili się na policję. Sprawca nadal jest na wolności

Poszukiwany mężczyzna.

G. Ż.
Po publikacji wizerunku trzech kiboli, którzy brali udział w bójce na ul. 3 Maja w Katowicach, dwóch z nich zgłosiło się na policję. Nadal jednak poszukiwany jest mężczyzna, który najprawdopodobniej ugodził śmiertelnie nożem 19-letniego Dominika.

Wczoraj policja opublikowała zdjęcia trzech mężczyzn (zobacz TUTAJ). Jeden z nich zadał śmiertelne ciosy nożem 19-letniemu chłopakowi. Dziś dwóch z nich zgłosiło się do Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. – Wiedzieli, że ich zatrzymanie jest tylko kwestią czasu. Na policję zgłosił się jeszcze jeden mężczyzna, który też brał udział w bójce, choć jego wizerunku nie opublikowaliśmy – mówi nadkom. Jacek Pytel, rzecznik prasowy KMP w Katowicach.

Zobacz policyjne wideo

Cała trójka została już przesłuchana. – W śledztwie zarzut udziału w bójce przedstawiono trzem kolejnym osobom. To dwaj mężczyźni ze zdjęć oraz jeszcze jedna osoba. Żadna z nich nie jest sprawcą ugodzenia pokrzywdzonego nożem. Podejrzani nie przyznali się do winy i odmówili składania wyjaśnień – poinformowała nas Marta Zawada-Dybek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

Przypomnijmy, w niedzielę nad ranem (około godz. 5) na ul. 3 Maja w pobliżu dworca PKP doszło do bójki kilkunastu osób. W pewnym momencie jeden z mężczyzn wyciągnąć nóż i dwa razy dźgnął w klatkę piersiową 19-letniego Dominika, byłego piłkarza młodzieżowych drużyn GKS-u Katowice. Chłopak zmarł kilka minut po przewiezieniu do szpitala. Więcej o tym TUTAJ.

Policja zatrzymała najpierw cztery osoby, w tym ojca Dominika. Zarówno on, jak i dwóch innych mężczyzn, usłyszeli zarzuty udziału w bójce ze skutkiem śmiertelnym. Czwarta osoba odpowie tylko za posiadanie niewielkiej ilości narkotyków. Szczegóły TUTAJ.

Dziś zarzuty dostały trzy kolejne osoby, w tym dwaj mężczyźni, których zdjęcia opublikowała policja. Nadal poszukiwany jest mężczyzna, który prawdopodobnie zadał śmiertelne ciosy.

Mężczyźni, którzy brali udział w bójce to tzw. zbrojne ramie kibiców GKS-u Katowice. W nocy z soboty na niedzielę wracali z wyjazdowego meczu GKS-u ze Stomilem Olsztyn.

Pogrzeb Dominika Koszowskiego odbędzie się w czwartek o godz. 13 w Bazylice św. Szczepana w Bogucicach.


Tagi:

Komentarze

  1. R. 29 sierpnia, 2016 at 9:17 am - Reply

    Kibice GKSu Katowice, zabijają piłkarza GKSu Katowice, czy tylko ja tutaj widzę ironię, głupotę i całkowity debilizm sytuacji. Pytanie brzmi w takim razie, co to za kibice?! “Zbrojne ramię debili!”

Dodaj komentarz

*
*