Reklama

Któryś z tych mężczyzn najprawdopodobniej pchnął nożem 19-latka

Redakcja
Policja opublikowała zdjęcia mężczyzn, z których jeden najprawdopodobniej pchnął nożem 19-letniego Dominika. To pseudokibice GKS-u Katowice. Wracali z wyjazdowego meczu ze Stomilem Olsztyn.

Jeszcze wczesnym popołudniem prokuratura twierdziła, że na razie nie będzie publikować wizerunku poszukiwanych mężczyzn. Kilka godzin później wydała jednak zgodę i policja zamieściła na swoich stronach internetowych zdjęcia trzech mężczyzn, którzy brali udział w bójce. Jeden z nich najprawdopodobniej dwa razy ugodził nożem 19-letniego Dominika, który do czerwca był zawodnikiem młodzieżowych drużyn GKS-u.

Mężczyźni, których szuka policja, to tzw. zbrojne ramię pseudokibiców GKS-u. – To przywódcy grupy, która uczestniczy w zadymach i bójkach z innych kibolami – mówi nasz informator. Dodaje, że wśród kibiców GKS-u już w poniedziałek rozeszła się informacja o tym, że za zabójstwem 19-letniego Dominika stoi bojówka kiboli GKS-u.

Całe zdarzenie miało jednak charakter przypadkowy. Po słownej wymianie zdań, doszło do bójki,  w której uczestniczyło kilkanaście osób. W pewnym momencie jeden z mężczyzn wyciągnął nóż i dwa razy wbił go w klatkę piersiową 19-latka. Ten niedługo potem zmarł w szpitalu. Więcej o tym TUTAJ.

Prokuratura zatrzymała na razie cztery osoby, w tym ojca zmarłego. Postawiła im zarzut udziału w bójce ze skutkiem śmiertelnym. O szczegółach czytaj TUTAJ.

Policja apeluje do wszystkich osób, które mają jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu miejsca pobytu poszukiwanych o kontakt po numerem telefonu 32 200 25 55 lub z najbliższą jednostką policji pod numerem 997.

 


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*