Reklama

Były wiceprezydent Rudy Śląskiej wystartuje w wyborach. Może mieć wielu rywali

Krzysztof Mejer. Źródło: https://www.facebook.com/rudaslaska.

Redakcja
„Zamierzam kandydować w przedterminowych wyborach na prezydenta Rudy Śląskiej” – napisał na swoim profilu Facebook Krzysztof Mejer. Kandydatura byłego wiceprezydenta ponad 130-tysięcznego miasta była do przewidzenia. Są już także pierwsi kontrkandydaci.

Zbliżają się przedterminowe wybory w Rudzie Śląskiej. Start w rywalizacji o fotel prezydenta ogłosiło dzisiaj dwóch kandydatów. Swoją kandydaturę oficjalnie potwierdził dotychczasowy wiceprezydent miasta – Krzysztof Mejer. „Chciałbym dokończyć realizację projektów, nad którymi pracowaliśmy z Panią Prezydent i ruszyć z tymi, które wspólnie zaplanowaliśmy. Mówiąc krótko, zamierzam kontynuować to, co dobre i pracować nad tymi obszarami, gdzie wiele jest jeszcze do zrobienia” – pisze na Facebooku. Były wiceprezydent zgłosił już komitet wyborczy.  Teraz musi zebrać 3 tys. podpisów mieszkańców.

Głównym kontrkandydatem bezpartyjnego Mejera będzie najprawdopodobniej Marek Wesoły z Prawa i Sprawiedliwości. Dzisiaj odkryła karty Konfederacja. W przedterminowych wyborach wystawi Bożenę Modzelewską, która w ubiegłych latach starała się o miejsce w Sejmiku Śląskim i Europarlamencie, ale bez powodzenia.  Z ramienia partii Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców założonej przez Pawła Tanajno w wyborach wystartuje Maciej Mol. Jego komitet to jeden z trzech zarejestrowanych w delegaturze KBW w Katowicach. Pozostałe to KW Stowarzyszenie Rudzki Samorząd i KWW Paweł Danowicz Nowa Polska.

Wybory przedterminowe w Rudzie Śląskiej zostały rozpisane na 11 września.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*