Reklama

Bezpłatne pociągi i najlepsze miejsca do oglądania defilady w Katowicach

Redakcja
Dojazd do Katowic i poruszanie się po mieście w dniu defilady będzie bardzo utrudnione. Z okazji Święta Wojska Polskiego pociągi będą darmowe. Organizatorzy polecają uczestnikom obserwować paradę wojskową z kilku miejsc.

Jak dojechać na defiladę wojskową w Katowicach

Organizacja defilady z okazji Święta Wojska Polskiego wiąże się z dużymi utrudnieniami. O zamkniętych od środy ulicach, parkingach i zmianach w komunikacji miejskiej pisaliśmy TUTAJ.
Z kolei dla tych, którzy wybierają się na wojskową paradę, przygotowano bezpłatne połączenia kolejowe i dodatkowe autobusy. Organizatorzy przewidują, że w wydarzeniu weźmie udział kilkadziesiąt tysięcy osób. To dla nich Koleje Śląskie uruchomią w czwartek, 15 sierpnia, bezpłatne połączenia. Na wszystkich liniach, oprócz pociągów w kierunku Bohumina oraz pociągów na odcinku Bielsko-Biała-Zakopane, podróżni nie będą musieli kupować biletów. Pełny komunikat Kolei Śląskich jest dostępny TUTAJ.
ZTM uruchomi dodatkowe połączenia tramwajowe (linie nr: 7, 15, 20) i autobusowe (linie nr: 297, 632, 820, 840). Ponadto kursowały będą dwie bezpłatne linie S1 (relacja: „Katowice Szkolna”-„Dąbrówka Mała Nowosam”) i S2 (relacja: „Dąb Silesia City Center”-„Katowice Chorzowska” -„Katowice Plac Wolności”). Rozkłady jazdy dodatkowych linii autobusowych są dostępne TUTAJ.

Skąd oglądać defiladę wojskową

Część chodników będzie niedostępna dla widzów. Dlatego organizatorzy sugerują ustawianie się na trasie parady wojskowej w jednym z wymienionych miejsc:

– chodnik wzdłuż ulicy Roździeńskiego (od strony północnej, czyli od strony strefy kultury);

– na odcinku od skrzyżowania z ul. Markiefki do skrzyżowania z ul. Olimpijską;

– plac pod Spodkiem;

-aleja Korfantego – chodniki z dwóch stron – od ronda gen. J. Ziętka do pętli Słonecznej.

Defilada rozpocznie się o godz. 14.


Dodaj komentarz

*
*