Reklama

Nowy etap na budowie centrum przesiadkowego w Brynowie. Są utrudnienia

Redakcja
Budowa centrum przesiadkowego w Brynowie wkracza w kolejny etap. Jeden przystanek autobusowy zostanie zlikwidowany, a piesi będą musieli korzystać z tymczasowego przejścia. Utrudnienia potrwają aż do przyszłego roku.

Kolejne utrudnienia w związku z budową centrum przesiadkowego w Brynowie. Wykonawca miejskiej inwestycji rozpoczyna następny etap prac. Obecnie powstaje parking. Budowana jest żelbetowa konstrukcja o dwóch kondygnacjach z rampami. Łącznie ma się tu znaleźć 499 miejsc postojowych. Teraz firma Warbud S.A. zajmie się robotami ziemnymi na terenie dawnej pętli tramwajowej. Wykonane ma zostać zabezpieczenie wykopu wzdłuż Jankego, a następnie wzmacniany będzie grunt, na którym powstanie poczekalnia, wiata peronowa i torowisko.

W związku z tym od wtorku zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Od 2 lipca łącznik ul. gen. Jankego będzie zwężony na odcinku od skrzyżowania z ul. Rzepakową do skrzyżowania z ul. Kościuszki. Z tego powodu konieczna będzie likwidacja przystanku autobusowego „Brynów Kościuszki” (stanowisko 2) zlokalizowanego na wyłączonym odcinku. Zamiast tego pasażerowie komunikacji miejskiej będą musieli korzystać z przystanku „Brynów Pętla” (stanowisko 3) przy ul. Rzepakowej. Tam będą zatrzymywały się autobusy linii: 10, 11, 51, 296, 297 i 689. Ponadto dla autobusów linii nr 51 w kierunku centrum Katowic oraz dla autobusów linii nr 296 przy skróconych kursach do Brynowa zostanie wyłączona obsługa przystanku ze względu na brak możliwości skrętu z ul. Kłodnickiej. Od przystanku autobusowego do tramwajowego poprowadzone zostanie tymczasowe przejście dla pasażerów. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać do I kwartału 2020 roku. Wtedy ma zakończyć się przebudowa układu drogowego wzdłuż ul. gen. Jankego.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*