Reklama

Zbliża się próba przed paradą wojskową w Katowicach. Drogi będą zamknięte

Redakcja
Zbliża się próba generalna defilady w Katowicach. Parada wojskowa w centrum Katowic z okazji Święta Wojska Polskiego oznacza duże utrudnienia dla mieszkańców i kierowców. Pierwsze zmiany na głównych drogach już za dwa dni.

Wojskowi nadzorowali dzisiaj przygotowania do defilady, która odbędzie się 15 sierpnia w Katowicach. Do uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego pozostał jeszcze tydzień, ale już teraz pojawiają się znaki drogowe i nagłośnienie. Głośniki są rozmieszczane na al. Roździeńskiego i al. Korfantego. Na tej drugiej pojawiły się również zakazy parkowania w dniach 9, 10, 14 i 15 sierpnia, które nie dotyczą pojazdów Ministerstwa Obrony Narodowej.

PRZECZYTAJ TEŻ: Trwa wycinanie zieleni przed defiladą wojskową

W związku z organizacją parady wojskowej w Katowicach, przeprowadzona zostanie w tym tygodniu próba generalna. Już wieczorem, w piątek, 9 sierpnia zamknięte zostaną wszystkie te ulice, które  będą nieprzejezdne podczas właściwej defilady. Od godz. 19.00 wprowadzone zostaną pierwsze zmiany w komunikacji miejskiej, a od 20.00 kierowcy nie przejadą ul. Bagienną (od skrzyżowania z ulicy Lwowską do węzła z ul. Murckowską), al. Roździeńskiego (od węzła z ul. Murckowską do ronda im. gen. J. Ziętka) oraz przez rondo im. gen. J. Ziętka, ul. Chorzowską (od ul. Sokolskiej do ronda im. gen. J. Ziętka), al. Korfantego (od ul. Moniuszki do ul. Telewizyjnej) i  tunelem pod rondem (otwarta będzie jezdnia z Chorzowa w kierunku Sosnowca). Nie będzie można też korzystać ze skrzyżowań z ulicami: Karłowicza, Gnieźnieńską, Konduktorską, Kozioła, Słoneczną, pętli Słonecznej, Katowicką, Olimpijską, Morcinka, Chorzowską. Wyjazd z i na ul. Bagienną nie będzie możliwy z ulic: Murckowskiej (zjazdy i wyjazdy na węźle drogowym), Bohaterów Monte Cassino (zjazdy i wyjazdy), Braci Stawowych, 1 Maja, Krakowską.

PRZECZYTAJ TEŻ: Defilada wojskowa w Katowicach. Szykują się duże utrudnienia

Utrudnienia będą obowiązywały przez całą noc z 9 na 10 sierpnia. Mają potrwać do godziny 7.00 w sobotę. Jednak kilka godzin dłużej, bo do godziny 11.00, mają potrwać utrudnienia dla pasażerów komunikacji miejskiej. Informacje na temat wszystkie zmian w rozkładach jazdy i trasach autobusów oraz tramwajów są dostępne TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*