Reklama

Ogromne opóźnienia autobusów na Giszowcu. Kierowcy stoją w kilometrowych korkach

Redakcja
Autobusy przejeżdżające przez Giszowiec są opóźnione średnio o pół godziny. W godzinach szczytu opóźnienia dochodzą nawet do godziny. Na razie nie ma rozwiązania dla tego problemu.

Od dwóch dni pasażerowie autobusów kursujących przez Giszowiec nie mają łatwego życia. Przejazd drogą krajową nr 86 jest mocno utrudniony ze względu na przebudowę skrzyżowania ulic 73 Pułku Piechoty i Pszczyńskiej. Zwężenie trasy powoduje spore korki. Dla pasażerów oznacza to podróż dłuższą o co najmniej kilkanaście minut. Jednak zwykle opóźnienia autobusów dochodzą do 30 minut.

Problem dotyczy siedmiu linii autobusowych katowickiego i tyskiego PKM-u (nr ). – Na ten moment zrobiliśmy to, co mogliśmy – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik ZTM. Zarząd wprowadził objazdy dla trzech linii: 672, 672N, 674 (pełny komunikat TUTAJ). Pozostałe linie kursują bez zmian. Najdłużej w korkach stoją tyskie autobusy, ale również te katowickie nie przyjeżdżają na przystanki zgodnie z rozkładem. Rekordowe opóźnienia były w poniedziałek, bo przez niemal cały dzień sięgały prawie godziny. We wtorek było już lepiej, ale w szczególności w okolicach godz. 7.00 i 15.00, pasażerowie nadal mogą spodziewać się długiego czasu podróży lub oczekiwania na przystankach. – Pierwsze dni po wprowadzeniu nowej organizacji ruchu są najtrudniejsze. Dopóki kierowcy nie wypracują swoich własnych ścieżek i objazdów, to zwłaszcza w godzinach szczytu będzie dochodziło do takich sytuacji – mówi Wawrzaszek. Możliwe, że sytuacja na drodze poprawi się dopiero podczas kolejnych etapów prac, ale to dopiero początek przebudowy węzła w Giszowcu.


Tagi:

Komentarze

  1. Alicja 29 maja, 2019 at 11:56 pm - Reply

    „Problem dotyczy siedmiu linii autobusowych katowickiego i tyskiego PKM-u – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik ZTM. A ja mam pytanie do pana rzecznika, jak to robią kierowcy linii autobusowych nr 672, 695, 920, że ich ten problem (podobno) nie dotyczy? Czy firmy świadczące usługi transportowe na ww. liniach zatrudniają super specjalistów do prowadzenia pojazdów, a może po prostu pan rzecznik nie posiada stosownej wiedzy kto jest operatorem danych linii? 672 – A21 sp. z o.o. Żory, 695 i 920 – Transgór S.A. Każda z tras tych linii przebiega przez miejsca z utrudnieniami w ruchu, a pan rzecznik powinien bardziej przygotować się do wypowiedzi. Słuchając od lat wypowiedzi tego pana, gdy był jeszcze rzecznikiem Kolei Śląskich i Tauron Ciepło nie mam najlepszego zdania o poziomie wiedzy i sposobie reprezentacji firm…

Dodaj komentarz

*
*