Reklama

Weszli do mieszkania na Nikiszowcu i pobili lokatora prętem

Rozbój w katowickim Nikiszowcu. Dwóch mężczyzn zostały zatrzymanych po tym, jak zaatakowali mieszkańca w jego własnym domu. Teraz trzydziestolatkowie siedzą w areszcie.

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Katowic. W wigilię mężczyźni weszli do jednego z mieszkań na Nikiszowcu. Wtargnęli siłą do lokalu, pobili lokatora metalowym prętem i zabrali artykuły spożywcze, bo mężczyzna nie miał pieniędzy, których od niego żądali. Kryminalni szybko ustalili tożsamość sprawców. Okazało się, że to mieszkańcy Katowic w wieku 31 i 34 lat. Jednak funkcjonariusze nie wiedzieli, gdzie przebywają sprawcy.  Ostatecznie, po ponad miesiącu śledztwa, 3 lutego zatrzymali mężczyzn. Jeden ukrywał się u znajomego, a drugi przebywał w opuszczonym mieszkaniu.

Zatrzymanym mężczyznom przedstawiono zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Sprawcy napadli na mieszkańca Nikiszowca w warunkach tzw. recydywy, więc zostaną surowiej ukarani.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo katowice24.info




Reklama
Najnowsze wiadomości