Reklama

Maciej Biskupski wiceprzewodniczącym zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii

Maciej Biskupski, który do dzisiaj pełnił funkcję wiceprezydenta Katowic, został wybrany na członka zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

O tym, że Biskupski odejdzie z Urzędu Miasta Katowice napisaliśmy jako pierwsi. Nasze informacje się potwierdziły. Podczas Zgromadzenia GZM Biskupski został wybrany przez prezydentów, burmistrzów i wójtów na członka zarządu GZM. To była formalność. Zgodnie z ustaleniami sprzed kilku lat, Katowicom (formalnie okręgowi katowickiemu) przysługuje miejsce w zarządzie. Od początku istnienia Metropolii zajmowała je Danuta Kamińska, była skarbniczka Katowic. Kiedy kilkanaście tygodni temu przeszła na emeryturę, powstał wakat, którego przez dłuższy czas Katowice nie potrafiły zapełnić. Dopiero teraz prezydent Katowic zdecydował, że do pracy w GZM pójdzie Maciej Biskupski. Jak wynika z naszych informacji, sam zainteresowany nie był zachwycony tym pomysłem, ale nie bardzo mógł odmówić. Wiceprezydentem był przez niecałe 11 miesięcy.

Jak mówił dziś podczas sesji Metropolii Marcin Krupa. dyskusje w podokręgu katowickim w sprawie rekomendowania kandydata do zarządu GZM trwały długo. Ostatecznie wybór padł na Biskupskiego. - To jest człowiek, który zaczynał ze mną podboje samorządu w 2010 roku. Ja byłem wtedy wiceprezydentem Katowic, a on asystentem Piotra Uszoka - wspominał prezydent Katowic. - Maciej przeszedł całą drogę samorządową, od asystowania prezydentowi, poprzez bycie radnym, przewodniczącym komisji, a potem całej rady. W kolejnej kadencji powołałem do na mojego zastępcę. Decyzja o rekomendowaniu Macieja do zarządu GZM była dla mnie trudna, bo tracę z Katowic człowieka mądrego i bardzo operatywnego, o wielkim doświadczeniu, również w biznesie. Myślę, że doświadczenie zdobyte w samorządzie dobrze przełoży się na funkcjonowanie Metropolii, wspomoże cały zespół zarządu.

Reklama

W tajnym głosowaniu Biskupski został wybrany na członka zarządu GZM jednogłośnie. - Dziękuję za zaufanie. Mam nadzieję, że podołam i podołamy wspólnie. Liczę na wasze wsparcie i wyrozumiałość. Mam nadzieję, że przed nami dobre czasy - powiedział po głosowaniu nowy członek zarządu GZM.

Z naszych informacji wynika, że nowym wiceprezydentem Katowic zostanie Maciej Stachura, obecny sekretarz miasta.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 29/04/2025 17:28
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Teodor - niezalogowany 2025-04-29 18:09:08

    "sam zainteresowany nie był zachwycony tym pomysłem,"? Jeśli Twój wpis w wiki jest już dwa razy dłuższy niż wpis Piotra Uszoka. Jeśli wszystko było zaplanowane, 6 lat widziałeś się w roli prezydenta, jeździłeś kilka razy w tygodniu na spotkania w teren z osobistym fotografem i poświęciłeś tej idei całe życie rodzinne, a teraz siadasz za biurko w GZM, to coś musiało pójść nie tak. Informacyjnie: wiceprezydent ma 3 razy mniej okazji do robienia postów na FB, niż prezydent. A członek zarządu GZM ma 30 razy mniej okazji. "Jak żyć, jak żyć Panie Prezydencie" ;) PS. W Węglokoks SA na stanowisku "Główny Specjalista" urlop bezpłatny w odwodzie, czy wszystko na jedną kartę? T

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo katowice24.info




Reklama
Najnowsze wiadomości