31 grudnia od godz. 12 wystąpią duże zmiany w organizacji ruchu kołowego i pieszego w rejonie Spodka. Jednak pierwsze zakazy zatrzymywania pojawią się już 29 grudnia.
Wejście na teren imprezy przy Spodku będzie możliwe od godz. 18.00 jedną z czterech bram zlokalizowanych na: al. Korfantego (od strony lodowiska), ul. Roździeńskiego, al. Korfantego (od strony rynku) i ul. Chorzowskiej. Szczegółowy informator dla uczestników imprezy dostępy jest na stronie sylwester.tvp.pl.
Zmiany w ruchu kołowym i pieszym obejmą teren placu Sławika i Antalla wraz z terenami przyległymi i odcinkami: ul. Chorzowskiej, al. Korfantego, al. Roździeńskiego oraz ronda gen. Ziętka. Zmiany potrwają od 31 grudnia 2025 r. od godz. 12.00, do 1 stycznia 2026 r. do godziny 5.00 i będą dotyczyły ruchu pieszych, samochodów oraz komunikacji publicznej.
Wcześniej, bo od 29 grudnia 2025 od godz. 6.00 będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania na al. Korfantego od ronda Ziętka do ul. Olimpijskiej/Morcinka oraz na ul. Góreckiego od ul. Olimpijskiej do ul. Haralda.
31 grudnia 2025 r., od godziny 12.00 nie będzie możliwości parkowania na: al. Korfantego na odcinku od skrzyżowania z ul. Misjonarzy Oblatów i ul. Katowicką w dół w kierunku ronda im. gen. Ziętka.
Dodatkowo na odcinku al. Korfantego w rejonie posesji nr 70 w dniu 31.12.2025 od godz. 10:00 będzie obowiązywać odcinkowy zakaz zatrzymywania się wynikający z lokalizacji w tym miejscu tymczasowego przystanku autobusowego.
Organizatorzy proszą o wcześniejsze usunięcie pojazdów z tych miejsc. Pozostawione samochody mogą zostać odholowane.
31 grudnia od godziny 12.00 nastąpi zamknięcie następujących ulic i odcinków:

31 grudnia 2025 r. oraz w nocy z 31 grudnia 2025 r. na 1 stycznia 2026 r. obowiązywać będą zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Od godz. 11.00 wyłączone z ruchu tramwajowego zostaną odcinki Katowice Rynek – Katowice Rondo – Wełnowiec Pl. Alfreda – Siemianowice Pl. Skargi oraz Katowice Rondo – Katowice Sokolska – Katowice Stęślickiego. W rejon wydarzenia wprowadzone zostaną specjalne rozkłady jazdy linii tramwajowych 7, 9, 11 i 20. Uwzględniają one uruchomienie dodatkowych kursów po północy. Uruchomiona zostanie również zastępcza komunikacja autobusowa oraz utworzone tymczasowe przystanki autobusowe:
W związku z organizacją imprezy masowej „Sylwester z Dwójką 2025” w rejonie placu Sławika i Antala, ronda im. gen. Ziętka oraz ulic objętych czasową organizacją ruchu, oprócz zamknięć dróg dla pojazdów, wprowadzony zostanie również brak możliwości przejścia pieszego. W godzinach obowiązywania utrudnień od 31 grudnia 2025 r. od godziny 12.00 do 1 stycznia 2026 r. do godziny 5.00, nie będzie możliwości poruszania się pieszo w obrębie zamkniętego obszaru. Dodatkowo zamknięte zostaną przejścia podziemne zlokalizowane w rejonie ronda i tras dojazdowych, a ruch pieszych będzie możliwy wyłącznie poza obszarem zabezpieczonym, zgodnie z poleceniami służb porządkowych i oznakowaniem tymczasowym.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Ciekawe jak będzie wyglądało Śródmieście po zakończeniu najazdu bydła z ościennych gmin... Trzeba być wariatem, aby robić taką masówkę w ścisłym centrum miasta. Najgorszą robotę będą mieli chłopaki z MZUiM, którzy nazajutrz będą musieli posprzątać ten gnój. Tego typu imprezy można robić, gdy ludzie są wychowani, nie chleją do odcinki oraz posiadają choć krztę moralności (oczywiście, że są wyjątki, ale to promil wśród bydła). Tymczasem noworoczny poranek będzie w towarzystwie zaszczanych, zasranych i zarzyganych bram tudzież chodników. Oby tylko nikt nie został pobity lub - co gorsza, zabity. Ta dzicz nie potrafi się kulturalnie bawić. Trochę wódy i prochów, a wszelkie hamulce znikają. Komu przeszkadzał sylwester na stadionie?
Po co spędzać ludzi do ścisłego centrum miasta Katowice, jak mogli to zrobić na lotnisku Muchowiec (podobnie jak organizowane tam dawniej pokazy pirotechniczne) czy jak bywało to w poprzednich latach na stadionie śląskim bądź pobliskim parku śląskim z możliwościami detonacji transportu trasami linii tramwajowych, jak to jest na przykład po koncertach na stadionie śląskim. Najwyraźniej bardziej dba się o komfort dojazdu organizatorów czy osób występujących na imprezie niż komfort mieszkańców miasta.
Ciekawe jak będzie wyglądało Śródmieście po zakończeniu najazdu bydła z ościennych gmin... Trzeba być wariatem, aby robić taką masówkę w ścisłym centrum miasta. Najgorszą robotę będą mieli chłopaki z MZUiM, którzy nazajutrz będą musieli posprzątać ten gnój. Tego typu imprezy można robić, gdy ludzie są wychowani, nie chleją do odcinki oraz posiadają choć krztę moralności (oczywiście, że są wyjątki, ale to promil wśród bydła). Tymczasem noworoczny poranek będzie w towarzystwie zaszczanych, zasranych i zarzyganych bram tudzież chodników. Oby tylko nikt nie został pobity lub - co gorsza, zabity. Ta dzicz nie potrafi się kulturalnie bawić. Trochę wódy i prochów, a wszelkie hamulce znikają. Komu przeszkadzał sylwester na stadionie?
Po co spędzać ludzi do ścisłego centrum miasta Katowice, jak mogli to zrobić na lotnisku Muchowiec (podobnie jak organizowane tam dawniej pokazy pirotechniczne) czy jak bywało to w poprzednich latach na stadionie śląskim bądź pobliskim parku śląskim z możliwościami detonacji transportu trasami linii tramwajowych, jak to jest na przykład po koncertach na stadionie śląskim. Najwyraźniej bardziej dba się o komfort dojazdu organizatorów czy osób występujących na imprezie niż komfort mieszkańców miasta.