Reklama

„Zróbcie hałas!” o trzeciej w nocy. DoSopotu nadal zakłóca spokój mieszkańców

Łukasz Kądziołka
Nawoływanie do wrzasków o 3.00 w centrum Katowic. Klub DoSopotu nie przestaje zaskakiwać mieszkańców hałasem, który powoduje w środku nocy. Miasto na razie nie widzi powodów do cofnięcia pozwolenia na sprzedaż alkoholu.

Choć temat klubu DoSopotu ucichł, to głośno jest nadal. Co weekend mieszkańcy muszą znosić hałas z klubu działającego przy ul. Mariackiej 17. Nagłośnienie i parkiet zlokalizowane od strony ul. Tylnej Mariackiej powodują duże uciążliwości. Pisaliśmy już o tym kilkukrotnie, rozmawialiśmy z mieszkańcami, którzy złożyli do prezydenta i rady miasta petycję w tej sprawie. Jednak jak pokazuje wideo przesłane w minioną niedzielę przez jedną z mieszkanek, nic się nie zmieniło. Nagranie zostało wykonane w nocy z 21 na 22 sierpnia.

Dokładnie 100 metrów od dyskoteki, na tej samej ulicy, nocka wygląda jak na nagraniu… Działania właścicieli lokalu są celowe i widać walkę między ludźmi a właścicielem. Na nagraniach słychać jak dj woła «zróbcie hałas»,  nawołując do takiego zachowania kilkanaście razy o godzinie 3.00. Natomiast koło godziny 4.00 nawoływaniem dj-a było słowo «wypier*****».  Ciekawie jaki cel ono miało?” – pisze mieszkanka ul. Tylnej Mariackiej. Jak twierdzi, we wcześniejszych godzinach nie jest tak głośno, ale późno w nocy można zauważyć „złośliwe działania właścicieli„.

PRZECZYTAJ TEŻ: Hotel w Katowicach rozdawał gościom stopery, bo nie mogli spać przez hałas z klubu na Mariackiej

30 czerwca mieszkańcy złożyli petycję w sprawie DoSopotu. Podpisali ją również pracownicy i dyrektorka Best Western Hotel Mariacki. Na razie zgłoszenia na policję i sprawa w sądzie nic nie dały. Jak informuje sierż. szt. Łukasz Kloc, oficer prasowy KMP w Katowicach, w sierpniu policjanci interweniowali w DoSopotu cztery razy w związku z naruszeniem art. 51 kodeksu wykroczeń, czyli zakłócaniem spokoju. Dwa zgłoszenia odebrano w miniony weekend. Policjanci sporządzili dokumentację, która najprawdopodobniej zostanie włączona w prowadzone już postępowanie dotyczące działalności klubu.

PRZECZYTAJ TEŻ: Mieszkańcy kontra klub w centrum Katowic. Inni radzą im się wyprowadzić na wieś [WIDEO]

Miasto na razie nie podejmuje zdecydowanych kroków i zapowiada, że odpowie na petycję (urząd ma na to 3 miesiące). – Wiemy, że interweniowała tam policja, która odbyła również spotkania z właścicielką lokalu. Na ogródku lokalu został zamontowany specjalny namiot, który ma wyciszać muzykę, a właścicielka zobowiązała się do zainstalowania nowego systemu nagłośnienia. Mniej uciążliwego dla mieszkańców – mówi Michał Łyczak, rzecznik prasowy UM Katowice. Dodaje, że na razie nie odnotowano „interwencji pozwalających na zebranie materiału jasno uzasadniającego sprawę cofnięcia pozwolenia na sprzedaż alkoholu„. Jednak miasto deklaruje, że będzie prowadzić „czynności zmierzające do ograniczenia naruszeń ładu i porządku przez ten lokal„.

Lokal w nadchodzący weekend zamierza hucznie obchodzić swoje 2. urodziny. Impreza odbędzie się w sobotę, 28 sierpnia. Rok dłużej funkcjonował klub DoSopotu w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 84. Niedawno lokal opublikował oświadczenie, w którym ogłosił zakończenie działalności. „Decyzja jest spowodowana brakiem porozumienia z sąsiadami” – napisano na profilu Facebook DoSopotu Club & Lounge – Łódź.


Tagi:

Komentarze

 1. Helen 26 sierpnia, 2021 at 11:14 am - Reply

  Ktoś zna może adres domowy właścicielki tej meliny? Niestety z niektórymi ludźmi trzeba rozmawiać ich prymitywnym językiem, na zasadzie argumentów „jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie”, bo bardziej skomplikowanych metafor i analogii nie są w stanie zrozumieć.

 2. Marian 26 sierpnia, 2021 at 9:11 am - Reply

  Miejscy idioci chcą osiedlać seniorów w mieszkaniach na Mariackiej.
  Chyba po to by ich szybko wykańczać.
  Ciekawe, czy na starość sami planują tam osiąść.?
  Zła wola i wsparcie dla lokalu potęguje problem, bo świry poczuły się bezkarne.
  Pobłażliwość rodzi lekceważenie.

 3. Sebastian 26 sierpnia, 2021 at 8:20 am - Reply

  Ten Klub we wszystkich swoich placówkach zdaje się dbać o wysokie standardy funkcjonowania
  https://www.wprost.pl/kraj/10236938/do-klubu-w-lodzi-nie-wpuszczono-cudzoziemcow-czarnuchy-nie-wchodza.html

 4. Kukura 26 sierpnia, 2021 at 5:55 am - Reply

  Niech się urzedasy wezmą do roboty. Zabrać koncesje i po sprawie.

Dodaj komentarz

*
*