Reklama

Mieszkańcy kontra klub w centrum Katowic. Inni radzą im się wyprowadzić na wieś [WIDEO]

Łukasz Kądziołka
Całonocne imprezy w klubie DoSopotu nie dają spać mieszkańcom. Niektórzy myśleli już nad zmianą miejsca zamieszkania. To doradzają im internauci, ale mieszkańcy postanowili działać i zbierają podpisy pod petycją. Policja czeka też na osoby chętne do zeznawania w sprawie hałasu.

Kilkaset komentarzy pojawiło się pod naszym artykułem dotyczącym klubu DoSopotu. Część osób krytykowała właścicieli lokalu, ale w opozycji pojawiły się opinie krytykujące mieszkańców. Wybuchła ostra dyskusja. Broniący klubu komentowali (pisownia oryginalna) m.in. tak: „Jak przeszkadza halas to sugeruje wyprowadzke na wieś. Jakim to trzeba być nieogarem, żeby mieszkając w centrum skarżyć się na hałas„,

Zapomniał wół, jak cielęciem był„,

Mogli pomyslec nim kupili mieszkanie w centrum. A kluby bary itd na mariackiej nie są od roku czy dwóch nagle zaczelo im to przeszkadzać bardzo ciekawe..„,

to centrum dużego miasta a nie sanatorium„.

Choć wiele osób sugeruje też, że walka z hałasem pochodzącym z klubu DoSopotu nic nie da, to mieszkańcy się nie poddają. W czwartek wieczorem odbyło się spotkanie sąsiedzkie. Przyszło kilkanaście osób. To głównie mieszkańcy ul. Wojewódzkiej i okolicy. Jak powiedział pomysłodawca spotkania, to pierwszy raz kiedy ludzie mogą podzielić się swoimi doświadczeniami. – Ja już zacząłem zastanawiać się nad wyprowadzką stąd, bo nie da się wytrzymać – przyznaje pan Krzysztof. Razem z sąsiadem zeznawał w sądzie przeciwko klubowi. prawa dotyczy zakłócania porządku publicznego jeszcze w 2020 roku. Niebawem zapadnie wyrok. Teraz, choć klub otworzył się ponownie zaledwie miesiąc temu, policja zbiera materiały przed kolejnym pozwem w sprawie tego samego wykroczenia. Niezadowolonych nie brakuje. Daniel mieszka na ul. Wojewódzkiej od stycznia, ale już myśli nad zmianą miejsca. – Dwa, trzy minione weekendy są takie, że jest głośna muzyka non stop w piątek i sobotę. Nie wiem do której to trwa, bo w końcu zasypiam, ale tak do godz. 2.00-3.00 jest – mówi.

Mieszkańcy otrzymali numer telefonu do funkcjonariusza policji z komisariatu I, który zajmuje się tą sprawą. Zaczęli też zbierać podpisy pod petycją, która ma trafić do urzędu miasta. W zaadresowanym do prezydenta i rady miasta piśmie mieszkańcy apelują o interwencję. „Wzywamy do podjęcia zdecydowanych i skutecznych działań, które pomogą przywrócić spokój w naszej okolicy” – czytamy w piśmie.

Petycja ma zostać złożona przez mieszkańców w przyszłym tygodniu. Do sprawy hałasu z klubu DoSopotu jeszcze powrócimy.


Tagi:

Komentarze

 1. Piotr 21 czerwca, 2021 at 10:10 am - Reply

  Z tym hałasem, jest podobnie jak z bezkarnym parkowaniem na zakazach w centrum, bezkarnym handlu owocami przez meneli, prosto z gazety na ul Stawowej, bezkarnymi dostawczakami oraz uszkodzonymi i falującymi płytami na pl Szewczyka… Miasto musi dojrzewać przez kilka lat, do cywilizowanych działań… ;))

 2. Mirek 21 czerwca, 2021 at 4:15 am - Reply

  Miasto ściąga patole i hołote ze wszystkich stron i otwiera dudniące meliny wyganiając stałych mieszkańców.
  W centrum są dudniące meliny dla wieśniaków którzy pierwszy raz w mieście się pojawili za to na uboczach wieśniaki robią bydło. Choćby na Słonimskiego. Ławeczki co metr i w lato ciągłe hałasy ławeczkowego towarzystwa które całe dnie spędza na ławeczkach zresztą w nocy nie lepiej. Całe życie mieszkam w Katowicach zresztą dziadkowie też ale to miasto coraz bardziej schodzi na psy. Wiocha do potęgi n-tej a stałych mieszkańców ubywa i będzie ubywać bo lepiej gdzieś na uboczy mieszkać niż w drogich mieszkaniach w Katowicach w których ciągle jest hałas. No ale durnie z UM nie myślą dla nich najważniejsza doraźna kasa z meliniarni.

 3. Wujo M 21 czerwca, 2021 at 2:01 am - Reply

  A mówiło się KSLowi: nie za głośno ziom?
  A On na to:
  A NIECH SIĘ DOBRA MUZA NIESIE! JA BRAŁEM W KRAKOWIE, TO NIECH SIĘ UCZO SOMSIADY!

 4. mixmix 20 czerwca, 2021 at 11:49 pm - Reply

  Przecież to jest proste. Ulica może być imprezowa, ale cisza nocna jest o 22:00. Wtedy należy zmusić właściciela do wyłączenia muzyki i przymknięcia drzwi by było cicho. Miasto jest dla ludzi, a noc dla odpoczynku. Kto nie upilnuje ciszy w swoim lokalu w nocy ten powinien stracić licencję.

 5. Maciek 20 czerwca, 2021 at 6:37 pm - Reply

  O wow, fajne masz metody. Ale wiesz, to nadal państwo prawa i cywilizacja. Odpowiednia ilość skarg i męczenie Urzędu Miasta przyniosą rezultaty. Plus znam kluby z centrum Katowic które potrafią grać ciszej muzykę a tutaj wyraźnie właściciel Janusz bo zrobił sobie z ogródka dyskotekę. A takie coś już można ukręcić (normy hałasu, przestrzeń publiczna). Trzeba tylko chcieć, panu Krupie ostatnio nic się nie chce najwyraźniej.
  I ps piszcie do radnych poznacie ich jakość, jak znajdą wymówki (pozdrawiam mojego leniwego radnego Pana Wymówkę) piszcie sami do UM. Da się!

 6. Beata 20 czerwca, 2021 at 1:08 pm - Reply

  Mieszkam na Mariackiej Wolałam tamte czasy przynajmniej mogłam spać w nocy teraz od otwarcia klubu jak wszyscy obywatele z utęsknieniem czekają na weekend my mieszkańcy Mariackiej i okolic przechodzimy koszmar

  • Maciek 20 czerwca, 2021 at 6:38 pm Reply

   Przykro mi 🙁
   Ewidentnie UM postanowił was poświecić 🙁

 7. Dana 20 czerwca, 2021 at 9:49 am - Reply

  A może ten klub przenieść na wieś, przecież po to mamy mieszkania żeby w nich spokojnie odpocząć. Ciekawe gdzie Ci bywalcy odpoczywają

  • Piotr 20 czerwca, 2021 at 11:12 am Reply

   Obiło mi się o uszy, że UM Katowice, chciałby aby powstała tam „sezonowa” placówka Policji.
   To chyba konieczność, która rozwiąże wszystkie problemy bezpieczeństwa itp.

 8. Marcin 20 czerwca, 2021 at 9:23 am - Reply

  Fajna muzyka nie rozumiem o co mi chodzi.

  • Sk 20 czerwca, 2021 at 1:58 pm Reply

   Zamknac meline czyli cala mariacka to jest jedna wielka patologia !!!!! Syf brud niech mieszkancy maja pretensje do krupy ktory zarzadza ta melina !!!!

 9. Maciek 19 czerwca, 2021 at 6:17 pm - Reply

  O wow, nie ma to jak cytować i przejmować się komentarzami jakiś anonimów z internetu co pewnie jeszcze z rodzicami mieszkają (nie wspominając o posiadaniu dzieci 🙂 )
  Typowe komentarze dzieciarni z neta. Chociażby sam fakt tekstu: „trzeba było myśleć zanim kupili mieszkanie w centrum” – znam ludzi którzy mieszkają na tej ulicy 40 lat zanim pewnie właściciel DoSopotu się urodził a Mariacka była słynna z czego innego 🙂

  • Janek 19 czerwca, 2021 at 11:08 pm Reply

   Nic dodać, nic ująć.

Dodaj komentarz

*
*