Reklama

Znowu widać dym na horyzoncie. Palą się odpady

Redakcja
Pożar na nieużytkach niedaleko Katowic. Strażacy już częściowo opanowali ogień.

Dzisiaj przed godz. 10.00 straż pożarna w Świętochłowicach otrzymała zgłoszenie o pożarze. Kłęby dymu były widoczne z dużej odległości. Po dojeździe na miejsce strażacy stwierdzili pożar na nieuzytkach przy ul. Metalowców, w rejonie zakładu ArcelorMittal. To teren prywatny, ale nie działa tam żadna firma zajmująca się gospodarką odpadami.

Palą się śmieci. Jak informuje st. kpt. Rafał Binięda, oficer prasowy KM PSP w Świętochłowicach, nie stwierdzono, żeby paliły się odpady niebezpieczne. Mają to być głównie odpady plastikowe i worki ze śmieciami. Strażacy już opanowali częściowo pożar, który miał dwa ogniska – mniejsze o powierzchni 10 m kw. i większe o powierzchni 100 m kw. To pierwsze udało się szybko ugasić.

Jak dowiedzieliśmy się od jednego z przedsiębiorców prowadzących działalność przy ul. Metalowców, odpady już dawno miały zniknąć z tego terenu.


Tagi:

Komentarze

 1. dan 17 maja, 2024 at 1:55 pm - Reply

  100 pożarów na 100 dni. Dzisiaj kolejne. Mafia śmieciowa tak jak mafia vatowska dostała wiatr w żagle po rozmontowaniu sądownictwa przez obecnie rządzących.

 2. TW Bolek 16 maja, 2024 at 1:32 pm - Reply

  no widzę że ruscy chcą nas spalić, dlaczego upatrzyli sobie głównie Śląsk ? tylko czekać aż będą pociągi wykolejać. To nie żadne mafie śmieciowe tylko robota ruskich, te autobusy w Bytomiu to było podpalenie podano oficjalnie, znaleziono ślady substancji łatwopalnej. A w Warszawie było kilka ognisk pożarowych w tej hali, to nie jest samozapłon. No i jeszcze dorzucić ten zamach na Fico na Słowacji, pewnie żeby zastraszyć polityków. To by tłumaczyło dlaczego Tusk był taki nerwowy w sejmie, pewnie się boi teraz swojego kolegi z Moskwy.

  • dan 17 maja, 2024 at 1:58 pm Reply

   zamach na Słowacji mógł być w celu odwrócenia uwagi od najnowszej książki Jessikki Aro na temat zamachu w Smoleńsku jeszcze nie przetłumaczonej na polski. Głośno o niej na świecie, ale cicho w Polsce.

   • TW Bolek 17 maja, 2024 at 3:18 pm Reply

    No to wreszcie jakieś światełko w tunelu, że prawda wyjdzie w końcu na jaw. Niestety w Polsce chyba niewiele to zmieni bo zbyt duża ilość Polaków ma IQ 8 gwiazdek.

 3. grzegorz 16 maja, 2024 at 1:18 pm - Reply

  Samozaplon

 4. miguel 16 maja, 2024 at 12:36 pm - Reply

  Ja mam takie pytanie- auta spalinowe są be, bo trują, palenie węglem czy drewnem- niby zatruwa środowisko. A śmieci wszelkiej maści płoną w całej Polsce i co? I nic. Zwykły Kowalski wrzuci zadrukowany papier do pieca, to jest tragedia, ale jak płoną chemikalia i nie wiadomo co jeszcze, to jest ok. Ktoś za to poniesie odpowiedzialność? Jacyś ekolodzy zajęli się tematem, ktoś protestuje? Przykleja się do jezdni obok takiego wysypiska?

  • kukura 16 maja, 2024 at 5:06 pm Reply

   no to się przyklej. kto ci zabrania?

   • ŁowcaTroli 17 maja, 2024 at 10:53 am Reply

    A ty się zaklej trolu.

   • miguel 17 maja, 2024 at 7:37 am Reply

    Ja nie z tych, którzy się przyklejają. Chciałem zwrócić uwagę na coś innego- łatwo się mówi i protestuje przeciwko “zmianom klimatu” itp., a trudniej coś zrobić, kiedy pojawia się realne zagrożenie środowiska, które wpływa na nas tu i teraz.

 5. Rafał R 16 maja, 2024 at 11:24 am - Reply

  To jakiś nowy sposób na utylizację odpadów? Czy może jakaś nowa moda? Coś ostatnio dziwnie dużo pożarów w Polsce się pojawia. Dla właściciela, zwłaszcza nielegalnego składowiska to bardzo wygodne pozbycie się problemu. Za coś takiego powinny być kary takie, żeby się gościu nie pozbierał.

  • Łowca Troli 17 maja, 2024 at 10:54 am Reply

   Ale wczoraj się urodziłeś? Przecież to sposób utylizacji odpadów znany od lat.

Dodaj komentarz

*
*