Reklama

Zniszczony parking w centrum Katowic przestanie straszyć. Będą drzewa, ławki, stojaki rowerowe

Łukasz Kądziołka
Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu zmienia się kolejny kawałek w śródmieściu. Trwają prace na placu Rostka. To już drugi projekt realizowany w tym miejscu.

Trwają prace na placu w Katowicach. To miejsce straszyło od wielu lat. Zniszczona nawierzchnia i parkingowy chaos panował na pl. Rostka. Ta przestrzeń częściowo została już odnowiona dzięki Budżetowi Obywatelskiemu. Wykonano nową nawierzchnię miejsc parkingowych, chodnik prowadzący w poprzek skweru i odświeżono trawnik.

Teraz trwa realizacja kolejnego projektu. Zerwano już asfalt i rozebrano starą kamienną kostkę, która zostanie zresztą ponownie ułożona w trakcie przebudowy. Jezdnia zostanie zwężona i w zamian powstanie zatoka do parkowania. Stacja rowerów zostanie przeniesiona bliżej ul. Mikołowskiej. Wzdłuż chodnika zasadzonych zostanie dziewięć nowych drzew – platanów klonolistnych. Jeszcze jeden, nieco większy, zostanie posadzony na końcu ulicy wewnątrz ławek ułożonych w kształcie sześciokąta. Pojawią się też stojaki rowerowe, ławki, kosze na śmieci. Zaplanowano również wymianę lamp oświetleniowych.

Prace powinny zakończyć się w listopadzie. Przy okazji roboty wykonuje również spółka Tauron Ciepło. Koszt inwestycji to ok. 440 tys. zł.


Tagi:

Komentarze

 1. Ja 24 października, 2021 at 5:52 pm - Reply

  Pan Prezydent wycina drzewa w lasach a sadzi na drogach i parkingach.

 2. Pozdrawiam 23 października, 2021 at 2:03 pm - Reply

  Świetnie!
  Nowe drzewa zawsze na plus!
  Ogólnie najlepszym rozwiązaniem byłoby rozszerzenie tego “parku”.
  Ewentualnie parking podziemny ( wiem że to nierealne).
  Wiadomo jak długo potrwają prace?
  Najbardziej boli mnie ta obrzydliwy kostka. Nie jestem jej fanem:/
  Chyba że są szanse na inny kształt kostki.

Dodaj komentarz

*
*