Reklama

Zmiany na węźle w Giszowcu. Kolejne utrudnienia dla kierowców

Redakcja
​Trwa przebudowa skrzyżowania dróg krajowych w Giszowcu. Przez najbliższe dwa tygodnie kierowcy muszą liczyć się z jeszcze większymi utrudnieniami.

Prace na ul. Pszczyńskiej w Katowicach, czyli drodze krajowej nr 86, wkraczają w kolejny etap. Z tego powodu od poniedziałku, 10 lutego, kierowcy muszą przygotować się na dwutygodniowe zmiany w Giszowcu. W tym czasie wykonawca ma realizować prace drogowe na pasie rozdzielającym jezdnie ul. Pszczyńskiej. Oznacza to dodatkowe zwężenia. Samochody będą się poruszały po jednym pasie ruchu w obu kierunkach, do Tychów i centrum Katowic. Wyłączony zostanie prawy pas ruchu na skręcie z ul. Pszczyńskiej w kierunku ul. 73 Pułku Piechoty.
Z tego powodu zmiany czekają również pasażerów. W dniach 10-23 lutego nie będzie obsługiwany przystanek autobusowy „Giszowiec Karolinki” dla linii 672N i 920.

Prace na pasie pomiędzy jezdniami na DK86 mają potrwać do 23 lutego. Od 24 lutego szykuje się kolejna zmiana. Całkowicie zamknięty zostanie wtedy odcinek ul. Kolistej pod wiaduktem ul. Pszczyńskiej. Zamknięcie fragmentu ulicy spowoduje zmianę tras linii autobusowych 30, 72, 223, 292, 672N, 689 ,695 i 920. Konieczne będzie także wprowadzenie objazdów wzdłuż DK86 z zawracaniem dla samochodów osobowych na skrzyżowaniu z ul. Górniczego Stanu, a dla pojazdów ciężarowych dopiero w Murckach.


Tagi:

Komentarze

  1. Barbara 10 lutego, 2020 at 8:34 pm - Reply

    Dlaczego nie pracują 24h juz nie pisze jak to robią w Austrii , Niemczech ,Czechach ale na Słowacji cały czas pracują i idzie to rewelacyjnie a my tacy super a ciagle do tylu może jednak zaczniemy brać przykład

  2. adalbert 10 lutego, 2020 at 11:54 am - Reply

    Pan Doktor Transportu nie zabiega o rozwiązania perspektywiczne i długofalowe. Dlaczego urząd miasta nie zawalczy by w ciągu tej drogi powstała ekspresówka S11 jako przedłużenie planowanej drogi Kołobrzeg-Poznań-Bytom, skoro ekspresówka S1 ominie Katowice od wschodu.
    Przecież za pieniądze z GDDKiA możnaby spróbować zaplanować przebudowę by z Gierkówki zrobić prawdziwą bezkolizyjną ekspresówkę aż do Bielska. Miejsca jest pod dostatkiem po obu stronach dzisiejszej drogi.
    Dziś są kombinacje z połączeniem S81 i S86 na Giszowcu co przeczy zasadom ruchu drogowego o niedublowaniu przebiegu dróg i nie przyniesie nic dobrego tylko stworzy wąskie gardło.

Dodaj komentarz

*
*