Reklama

Zmiany kadrowe w metropolii i urzędzie marszałkowskim

Sławomir Gruszka.

Grzegorz Żądło
Sławomir Gruszka zostanie rzecznikiem prasowym marszałka województwa śląskiego. Z kolei Rafał Kurowski w połowie maja przestanie pełnić funkcję dyrektora szefa departamentu promocji i komunikacji społecznej Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Po przejęciu władzy w województwie przez PiS, marszałkowi nie było łatwo znaleźć rzecznika. Wprawdzie zatrudnił na stanowisku dyrektora wydziału komunikacji społecznej katowickiego radnego Adama Skowrona, ale on nie udzielał się w mediach i wiadomo było, że trwają poszukiwania rzecznika. Wprawdzie na początku roku w urzędzie marszałkowskim pojawił się Marek Fijałkowski, który odpowiadał za kontakty z dziennikarzami, ale to też nie był „prawdziwy” rzecznik. Teraz do urzędu przychodzi osoba, która ma wziąć na siebie współpracę z dziennikarzami. To Sławomir Gruszka, do końca kwietnia rzecznik UM w Zabrzu. Ma 38 lat i jest absolwentem politologii na Uniwersytecie Śląskim. Gruszka zacznie pracę u marszałka na zasadzie przeniesienia pomiędzy urzędami. W takiej sytuacji nie trzeba ogłaszać konkursu.

Wzmocnienie biura prasowego marszałka jest konieczne, nie tylko dlatego, że w pierwszych miesiącach sprawowania władzy marszałek i cały urząd mieli problem w komunikowaniu się z mediami. Innym powodem jest „transfer” do Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii Witolda Trólki, długoletniego pracownika biura prasowego UMWŚ. Trólka rozpoczął pracę w GZM w połowie kwietnia. Od wielu lat był bardzo dobrze oceniany przez śląskich dziennikarzy. W 2015 roku wygrał nawet ranking rzeczników prasowych, publikowany przez portal Katowice24.info. Znał urząd marszałkowski jak mało kto i nie angażował się politycznie. Dlatego „przetrwał” wielu marszałków. Jego rola w biurze prasowym sukcesywnie była jednak minimalizowana. Trudno się więc dziwić, że postanowił zmienić pracę.

Trafił do instytucji, którą właśnie opuszcza Rafał Kurowski. Znany dziennikarz był w GZM szefem departamentu promocji i komunikacji społecznej. To stanowisko będzie jednak zajmował tylko do 15 maja, a potem wraca do Radia Piekary, w którym pracował przed przejściem do metropolii.

GZM nie zatrudni nikogo na jego miejsce. Zmieni się bowiem struktura instytucji. Departament promocji i komunikacji społecznej zostanie połączony z departamentem rozwoju społeczno-gospodarczego i współpracy. Na czele nowego tworu stanie dotychczasowy dyrektor drugiego z wymienionych departamentów Jacek Woźnikowski.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*