Reklama

Zjeżdżalnia w Galerii Libero została oficjalnie otwarta. Można z niej korzystać za darmo

W Galerii Libero w Dniu Dziecka została otwarta najdłuższa zjeżdżalnia w polskich centrach handlowych. Stalową rurą można zjechać z drugiego piętra na parter. Na dole znajduje się zegar, który mierzy czas przejazdu i pokazuje najlepszy wynik danego dnia.

Zjeżdżalnia ma 27 metrów długości i 11,4 m wysokości. Jest bardzo kręta, więc trudno w niej rozwinąć dużą prędkość. Przy końcu jest 6-metrowy, odkryty i niemal płaski wylot, co sprawia, że nie ma możliwości, żeby ktoś z dużym pędem wypadł na posadzkę. Zjeżdżalnia ma 8 zakrętów i świetliki, przez które wpada światło. Jak podają przedstawiciele Galerii Libero, średnio zjazd zajmuje 10 sekund.

Zgodnie z regulaminem, ze zjeżdżalni mogą samodzielnie korzystać dzieci od 7. roku życia, ale jest ona też przystosowana dla dorosłych. Limit wagi wynosi 150 kg.

W zjeżdżalni działa system bezpieczeństwa, który zapala zielone światło, kiedy na dole nikogo nie ma. Na razie, na opuszczenie rury po znalezieniu się na parterze, będzie 8 sekund. Dopiero po upłynięciu tego czasu, światło czerwone zmieni się na zielone. Być może w przyszłości ten czas zostanie skrócony.

Korzystanie z nowej atrakcji jest bezpłatne. Zjeżdżalnia będzie czynna w godzinach otwarcia Galerii Libero, również w niedziele niehandlowe.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*