Reklama

Trwa wycinanie zieleni przed defiladą wojskową

G. Ż.
Rozpoczęły się przygotowania do defilady wojskowej, która z okazji Święta Wojska Polskiego 15 sierpnia odbędzie się w Katowicach. Jednym z ich elementów jest usunięcie zieleni w ścisłym centrum miasta.

Kilaka tygodni temu napisaliśmy, że Ministerstwo Obrony Narodowej zażądało od miasta demontażu ekranów akustycznych na al. Roździeńskiego oraz wycięcia krzewów i usunięcia kwiatów. Urząd miasta nie zgodził się na demontaż ekranów. Ustalono, że krzewy na zieleńcu pomiędzy rondem a skrzyżowaniem al. Roździeńskiego z ul. Uniwersytecką zostaną przycięte do wysokości 80 cm. Okazuje się jednak, że to nieaktualne. Rośliny zostały skrócone znacznie bardziej, do maksymalnie 45 cm. – Przycięliśmy krzewy do takiej wysokości, żeby się nie połamały. To nie jest ich całkowite zniszczenie, bo później odrosną – mówi Magdalena Biela, zastępca dyrektora Zakładu Zieleni Miejskiej w Katowicach.

W miejscu, gdzie rosną krzewy, będzie stała scena główna, na której obecni będą prezydent Andrzej Duda i członkowie rządu.

Oprócz przycięcia krzewów, zniszczony zostanie też duży kwietnik na al. Roździeńskiego. Jak powiedział nam z przekąsem jeden z urzędników, kwiaty nie mogą konkurować z kwiatem, który przyjedzie na defiladę.


Tagi:

Komentarze

 1. Max łokietko 14 sierpnia, 2019 at 1:58 pm - Reply

  Wspaniała i groźna to armia i niezwykły rząd, którym trawa, kwietniki i krzewy przeszkadzają … mój głos stracili za te idiotyzmy …

 2. Anna Pajor 10 sierpnia, 2019 at 10:16 am - Reply

  Nasz pan prezydent stracil co najmnie 30 % glosow za ta defilade, i zniszczenie zieleni miasta. Mnie to przyponina defilady za komuny, ja malowali trawe i wsadzali sciete w lesie drzewka.

 3. uwolnić pawia! 8 sierpnia, 2019 at 3:15 pm - Reply

  Premier Polski, wspaniały Matousz Morawiecki w czynie społecznym przed wyborami ma malować trawę przed defiladą. Ale ciii nie mów nikomu, bo to tajemnica.

 4. Ela 8 sierpnia, 2019 at 11:11 am - Reply

  Dziś rano,widziałam jak krzewy zostały przycięte tuż przy Rondzie,żal patrzeć na te kikuty.Pan na drabinie malował słupy latarni przy Al.Roździeńskiego,czasy PRL się kłaniają.Defilada będzie wspaniała,przyjdę zobaczyć,niemniej jednak aby to zobaczyć,trza się wybrać „z buta” wszystko zablokowane.Całe szczęście że to wolny dzień od pracy i że drugi raz Tour de Pologne był w niedziele,poprzednie lata w środku tygodnia gdzie nikt nie brał pod uwagę ludu pracującego,zablokowali i się martw jak dojechać do roboty czy domu.Przyznam że Katowicka Zieleń Miejska bardzo się stara,dbają,a teraz tyle pracy aby ich trud zniszczyć,i muszą to zrobić sami…

 5. Anna 7 sierpnia, 2019 at 10:56 pm - Reply

  Niech defilują na poligonie.

 6. Marian 7 sierpnia, 2019 at 6:42 pm - Reply

  Niech Katowice wyślą rachunek Dudzie za zniszczoną zieleń.

 7. Aleksandra 7 sierpnia, 2019 at 3:43 pm - Reply

  To nie jest czas na przycinanie krzewów. Przy takich upałach i suszy rośliny nie poradzą sobie.

 8. Zbigniew 7 sierpnia, 2019 at 1:24 pm - Reply

  Nie wierze..to jakiaś nieprawdziwa informacja..Na ślasku gdzie trzeba ciagle sadzić zieleń z powodu nadmiernego smogu…wycinają zieleń z powodu że tam ma stać Duda ????????

 9. Magda 7 sierpnia, 2019 at 12:52 pm - Reply

  Dziękujemy za dewastację Katowic – MIASTA OGRODÓW – dla przypomnienia!

 10. Szymon 7 sierpnia, 2019 at 11:27 am - Reply

  Przycinanie? Raczej dewastacja

Dodaj komentarz

*
*