Reklama

Za kilka dni początek Intel Extreme Masters Katowice 2021. Pula nagród to 1,35 mln dolarów

Redakcja
Chociaż w nazwie tegorocznego Intel Extreme Mesters są Katowice, to tym razem impreza w całości odbędzie się w internecie. Zawodnicy będą się łączyć ze studiem realizacyjnym ESL Gaming Polska, które znajduje się przy ul. Żeliwnej.

Finały Intel Extreme Masters, najważniejszego turnieju e-sportowego na świecie, odbywają się w Katowicach od 2013 r. W ubiegłym roku wiele kontrowersji wywołała podjęta w ostatniej chwili decyzja wojewody śląskiego o niewpuszczeniu publiczności do Spodka i MCK. To był początek epidemii koronawirusa w Polsce i nikt wtedy nie zdawał sobie jeszcze sprawy jak groźny jest COVID-19.

W turnieju CS:GO wezmą udział 24 drużyny z całego świata, które będą rywalizowały na jednym europejskim serwerze ze swoich ośrodków treningowych.  Turniej, w którym pula nagród wynosi 1 000 000 dolarów, zostanie rozegrany w trzech etapach:

· Play-in (16-17 lutego)

· Etap grupowy (18-21 lutego)

· Play Offs (26-28 lutego)

Od 20 lutego rozpoczną się rozgrywki, które zakończą cykl StarCraft® II ESL Pro Tour, w trakcie których 36 zawodników z całego świata będzie walczyć o pulę nagród w wysokości 250 000 dolarów.

IEM Katowice 2021 zakończy turniej towarzyszący Warcraft III: Reforged ESL Pro Tour, rozegrany w ramach DreamHack WC3 Regional Championship, w dniach 4-7 marca, a gracze będą rywalizować o nagrody w wysokości 100 000 dolarów.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*