Reklama

ESL zabezpiecza się przed koronawirusem, a Intel odwołuje przyjazd do Katowic

Ł. K.
Intel Extreme Masters w Katowicach ma się odbyć bez przeszkód, choć sponsor tytularny odwołał  swój udział z powodu koronawirusa. Miasto i organizator zapewniają, że nie ma zagrożenia. Zawodnicy z Chin przyjadą, ale kibiców z tego kraju nie będzie.

Dzisiaj rozpoczęła się faza grupowa rozgrywek turnieju Counter Strike. Mecze na razie można oglądać wyłącznie online, ale najlepsi zmierzą się w Spodku już za kilka dni. Wtedy też do Katowic przyjadą tysiące fanów esportu. Intel Extreme Masters to największa taka impreza w Polsce. Co roku bierze w niej udział ponad 100 tys. osób. To oznacza dużo gości z zagranicy.

W związku z epidemią koronawirusa już kilka dni temu sponsor tytularny, Intel, postanowił zrezygnować z wystawienia stoiska podczas IEM Expo w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Natomiast organizator wraz z miastem cały czas obserwują aktualne doniesienia Światowej Organizacji Zdrowia i sytuację na świecie.

Jak co roku, przykładamy wielką wagę do bezpieczeństwa uczestników naszej imprezy. W ESL powstał dedykowany, między-działowy, globalny zespół do monitorowania sytuacji epidemiologicznej, który pośród swoich zadań ma sprawdzanie sytuacji dotyczącej:
•       bieżącej sytuacji epidemiologicznej w Polsce, Europie i na świecie
•       kontaktowanie się z odpowiednimi służbami zajmującymi się prewencją w rozprzestrzenianiu się wirusa
•       stanu zdrowia zawodników
•       gości biznesowych
•       odwiedzających (posiadaczy biletów)
•       pracowników oraz podwykonawców.
Stale monitorujemy sytuację i jesteśmy w kontakcie z odpowiednimi służbami. Wyżej wymienione służby na podstawie zastanej sytuacji epidemiologicznej i stanu naszych przygotowań wydały zgodę na organizację naszego wydarzenia. Wynika to również z faktu, że IEM podlega Ustawie o Bezpieczeństwie Imprez Masowych. Wprowadziliśmy dodatkowe zespoły medyczne na terenie imprezy, wyposażyliśmy obiekty – Spodek i MCK – w płyny sanitarne do rąk oraz podwoiliśmy liczbę patroli medycznych.” – pisze ESL Polska.

Jak informuje Jolanta Kolanko, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach, organizatorom zostały przekazane wytyczne dotyczące środków ostrożności z powodu epidemii koronawirusa. Mimo coraz większej liczby zachorowań i ofiar śmiertelnych w Europie, nie ma podstaw do odwołania imprezy. Do takiego wniosku doszli dzisiaj urzędnicy. Zawodnicy z Chin przyjadą do Katowic, ale przebywają oni w Europie już od kilku tygodni. Konkretnie na Ukrainie. Jak poinformował ESL Polska, nie było też prowadzonej sprzedaży biletów w Chinach. – Na bieżąco monitorujemy sytuację. Jesteśmy w kontakcie z organizatorem i ze służbami. Mamy pewne wytyczne ze Światowej Organizacji Zdrowia. Wszystko to jest monitorowane. Tak, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno gościom IEM, jak i mieszkańcom naszego miasta. Na ten moment wydarzenie odbędzie się zgodnie z planem w najbliższy weekend – mówi Ewa Lipka, rzeczniczka prasowa UM Katowice.

Najpopularniejszy w trakcie Intel Extreme Masters turniej w CS:GO będzie rozgrywany w Spodku od piątku, 28 lutego. Potrwa do niedzieli, 1 marca, kiedy odbędzie się finał.


Tagi:

Komentarze

 1. Sandra 27 lutego, 2020 at 3:34 pm - Reply

  Natychmiast odwolac my mieszkancy Katowic nie zgadzamy sie na taka imprezę,!!!!!!!!!!!!!!!

 2. Kasia 26 lutego, 2020 at 9:47 am - Reply

  Imprezę powinno się odwołać, to narażenie naszego zdrowia i życia.

 3. babette 25 lutego, 2020 at 6:55 pm - Reply

  Powinni wszystkie masowe imprezy odwołać!!

 4. Aga 25 lutego, 2020 at 1:49 pm - Reply

  Cytowane wypowiedzi nie uspokajają. Dlaczego nie możemy wziąć przykładu z Amerykanów z Intela i nie organizować teraz takiego spędu? Czy lotniska w południowej Polsce są przygotowane i działają tak jak ma to robić od dziś Okęcie (pomiar temperatur)? Co z uczestnikami z innych azjatyckich krajów niż Chiny, czy z Korei nikt nie przylatuje? Czy szpitale w regionie są przygotowane na jednorazowe przyjęcie większej ilości potencjalnych zakażonych? Czy sami się nie prosimy o tego wirusa?

 5. ares 25 lutego, 2020 at 1:19 pm - Reply

  do szpitala zakaźnego w chorzowie jest blisko, tylko, czy placu starczy… a może jest plan, żeby ze spodka zrobić szpital… straszny debilizm władzy i pazerność na kasę

 6. Heniek 25 lutego, 2020 at 11:44 am - Reply

  Włosi, Niemcy odwołują imprezy, a Katowice nie, chyba zazdroszczą Coranowirusa sąsiadom. I chyba myślą że to jest sposób na więcej wolnych miejsc parkingowych w Katowicach.

 7. Bożena 25 lutego, 2020 at 9:27 am - Reply

  Natychmiast odwołać!

Dodaj komentarz

*
*