Reklama

Uczestnicy będą badani przed wejściem na IEM w Katowicach. Powód to koronawirus

Zdjęcie archiwalne.

Redakcja
Rusza Intel Extreme Masters w Katowicach. Organizator esportowego wydarzenia, przyciągającego co roku tysiące fanów, zadecydował o dodatkowych środkach ostrożności z powodu koronawirusa. Uczestnicy będą musieli przejść badanie przy wejściu na imprezę.

W piątek rozpoczyna się część główna esportowego turnieju Intel Extreme Masters. Po raz pierwszy wejście na teren imprezy będzie wyglądało inaczej niż dotychczas. Kilka dni temu wystawienie swojego stoiska na IEM Expo odwołał sponsor tytularny wydarzenia, firma Intel. Z kolei organizator poinformował o szczególnych środkach bezpieczeństwa. Powstał zespół, który ma za zadanie monitorować sytuację epidemiologiczną. Wszystko z powodu koronawirusa. Podczas imprezy w Spodku i MCK dostępne będą płyny sanitarne do rąk, a liczba patroli medycznych została podwojona.

PRZECZYTAJ TEŻ: ESL zabezpiecza się przed koronawirusem, a Intel odwołuje przyjazd do Katowic

Przy każdym wejściu na teren wydarzenia powstaną miejsca do przeprowadzania badań uczestników wchodzących do Spodka i MCK.
W ramach środków ostrożności dodaliśmy badania zdrowia dla wszystkich uczestników, w tym kontrole temperatury przy wejściach, dodatkowych pracowników medycznych na miejscu i dodatkowe stacje sanityzacji na miejscu. Co to oznacza dla fanów uczestniczących w wydarzeniu? Jedyną zauważalną zmianą będzie prosta kontrola temperatury i potencjalne wywiady w punkcie kontrolnym przed wejściem na miejsce.” – czytamy w komunikacie ESL Polska.
Gracze, pracownicy mediów i goście pochodzący z obszarów wysokiego ryzyka mają posiadać ważny certyfikat zdrowia lub przejść dodatkowe badania zdrowia.

PRZECZYTAJ TEŻ: Kontrole w związku z koronawirusem na lotnisku w Katowicach

Z powodu tych zmian fani – zarówno posiadacze biletów, jak i ustawiający się w kolejce dla osób bez biletów – muszą liczyć się z koniecznością przebadania. Osoby, u których będą jakiekolwiek podejrzenia, zostaną skierowane do odizolowanego pomieszczenia, gdzie czekać będzie na nich lekarz. To on podejmie dalsze decyzje. Jak informuje Adrian Kostrzębski, rzecznik prasowy ESL Polska, wszyscy zawodnicy zostali przebadani i są w pełni zdrowi.

Organizator nie podaje przybliżonej liczby uczestników, która w dniach 28 lutego – 1 marca, weźmie udział w Intel Extreme Masters. W tym roku zmieniła się forma sprzedaży biletów, więc na terenie imprezy będzie więcej osób z zakupionymi wejściówkami. W zeszłym roku wydarzenie przyciągnęło ok. 174 tys. fanów.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że imprezą mają w sobotę odwiedzić prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki.

Poniżej harmonogram rozgrywek w nadchodzący weekend.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*