Reklama

Wojewoda zakazuje udziału publiczności w Intel Extreme Masters w Katowicach

Redakcja
Intel Extreme Masters w Katowicach bez publiczności. Wojewoda podjął decyzję o zakazie udziału publiczności w wydarzeniu. Przyczyna to koronawirus. Informację tę potwierdził organizator IEM.

Po raz pierwszy w historii Intel Extreme Masters odbędzie się bez udziału publiczności. Takiego zwrotu akcji trudno było się spodziewać, bo jeszcze dzisiaj przez cały dzień organizator, ESL Polska, informował o tym, że wydarzenie ma się odbyć zgodnie z planem. Tę informację potwierdzał też współorganizator, czyli miasto Katowice. Przygotowania były prowadzone w oparciu o zalecenia sanepidu. Organizator postanowił o badaniu każdej osoby, która będzie chciała wejść na teren Spodka i MCK. Przy takich dodatkowych środkach ostrożności Intel Extreme Masters miał rozpocząć się w piątek, 28 lutego i potrwać do niedzieli. Wszystko zmieniło się po godzinie 19.00, kiedy w mediach społecznościowych pojawił się krótki komunikat wojewody śląskiego.

Te wieści potwierdził też organizator. Całe wydarzenie odbędzie się tak, jak planowano, ale nie wezmą w nim udział osoby z zewnątrz. Jak podaje Intel Extreme Masters, w związku z dynamicznymi zmianami w globalnej sytuacji zdrowotnej zostało cofnięte pozwolenie na organizację imprezy masowej.

Najprawdopodobniej w ciągu trzech dni wzięłoby w niej udział co najmniej 150 tys. osób. Intel Extreme Masters był zaplanowany od piątku do niedzieli.

Poniżej pełne stanowisko ESL Polska dotyczące decyzji wojewody:
O godzinie 19:45 otrzymaliśmy informację od Przedstawicieli Województwa Śląskiego o cofnięciu pozwolenia na organizację wydarzenia masowego. Do tego momentu posiadaliśmy prawnie wiążącą decyzję, zezwalającą na organizację imprezy, która w ciągu ostatnich kilku dni była wielokrotnie potwierdzana. Ostatni raz pozytywna opinia potwierdzana była kilka godzin temu. Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek wydał decyzję o anulowaniu zgody na organizację imprezy masowej w Katowicach. W związku z zaistniałą sytuacją, Intel Extreme Masters Katowice 2020 odbędzie się bez publiczności.
Firma ESL szanuje i rozumie decyzję Wojewody oraz powody jej wydania i obecnie pracuje nad dotarciem do posiadaczy biletów, gości i mediów. Całkowity koszt zakupionych biletów będzie zwrócony. Turniej zostanie rozegrany zgodnie z planem bez udziału publiczności oraz transmitowany w Internecie i w telewizji.

Prasa akredytowana na wydarzenie w dalszym ciągu będzie miała możliwość wykonywania swoich obowiązków na terenie IEM. Podjęta decyzja dotyczy tylko i wyłącznie odwiedzających, którzy uczestniczyliby w imprezie jako goście. Prasa będzie posiadała dostęp terenu wydarzenia oraz press roomu.


Tagi:

Komentarze

  1. greta 27 lutego, 2020 at 8:59 pm - Reply

    Biorąc pod uwagę że w zeszłym roku w imprezie tej wzięło udział 176 tys. widzów z całego świata – każdy, kto w tym roku zaplanował sobie udział w tej imprezie, oprócz biletu wstępu ma także zapewniony nocleg i bilet powrotny.

    Czy zakaz wstępu spowoduje, że uczestnicy wrócą wcześniej do siebie? Myślę że nie! Spędzą zaplanowany czas nie w Spodku a na mieście, w pubach, dyskotekach czy galeriach handlowych.

    W przypadku, gdyby zarządzenie to miało na celu zapobieżenie ewentualnej epidemii, efekt będzie raczej odwrotny. Po wprowadzeniu zakazu wstępu, na ewentualne zagrożenie będą narażeni nie tylko uczestnicy Extreme Masters ale teraz, także mieszkańcy miasta, którzy w przypadku odbycia się imprezy nie byliby wystawieni na tak wielkie ryzyko.

Dodaj komentarz

*
*