Reklama

Za czwartym razem został wybrany wykonawca tężni solankowej na os. Tysiąclecia

Tężnia w Zadolu. Fot. Radosław Kaźmierczak.

Redakcja
Za czwartym razem Zakład Zieleni Miejskiej wyłonił wykonawcę tężni solankowej i ogrodu sensorycznego, które mają powstać na os. Tysiąclecia. Została nim firma, która składała oferty w dwóch poprzednich przetargach. Za każdym razem była jednak za droga. Teraz wstrzeliła się niemal dokładnie w kwotę zaplanowaną przez ZZM.

Tężnia solankowa i ogród sensoryczny to projekty wybrane przez mieszkańców w głosowaniu do budżetu obywatelskiego w 2020 roku. Tężnia została wybrana z puli ogólnomiejskiej, a ogród z lokalnej. Przetarg na ich wykonanie został ogłoszony jak dla jednego zadania, bo obydwie inicjatywy mają tworzyć jedną całość i się uzupełniać.

Do pierwszego przetargu, ogłoszonego w grudniu 2021 roku, zgłosiły się dwie firmy. Adam Goniwiecha Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe ADAGON z Koszęcina chciało za swoje usługi 3 022 794,45 zł. KRONOSKRAK Sp. z o.o. z Krzeszowic wyceniła budowę na  3 595 897.50 zł. Obydwie oferty przewyższały kwotę, jaką ZZM zamierzał przeznaczyć na inwestycję. W drugim przetargu, który został ogłoszony w lutym 2022 roku, wpłynęła tylko jedna oferta. Ponownie zgłosiło się Adam Goniwiecha Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe ADAGON z Koszęcina i ponownie padła kwota 3 022 794,45 zł. Tymczasem ZZM ma do wydania na tężnię 2 885 889,17 zł. Przetarg znów został więc unieważniony. W trzecim przetargu ofert nie było wcale, więc został on unieważniony.

Niedawno został ogłoszony czwarty przetarg. Kwota zarezerwowana na inwestycję przez ZZM była tym razem nieco wyższa i wynosiła 2 891 139 zł. Był tylko jeden oferent, ten co zawsze. Adam Goniwiecha Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe ADAGON obniżyło nieco wymagania. 2 877 452,25 zł mieściło się w zakładanym budżecie, więc ZZM rozstrzygnął przetarg i przygotowuje umowę.

Inwestycja ma być gotowa w ciągu 48 miesięcy.

Tężnia solankowa  i ogród sensoryczny mają powstać na działce przy ul. Tysiąclecia 55. Projekt obejmuje również zagospodarowanie pobliskiego terenu, stworzenie ścieżek dla pieszych, parkingu dla rowerów, obiektów małej architektury oraz wszelkich niezbędnych instalacji.


Tagi:

Komentarze

  1. Wojtek 25 sierpnia, 2022 at 6:41 pm - Reply

    48 tygodni chyba, a nie miesięcy!

Dodaj komentarz

*
*