Reklama

Jest problem z przetargiem na budowę drugiej tężni solankowej w Katowicach

Tężnia solankowa w Parku Zadole.

G. Ż.
Dwie firmy złożyły ofertę w przetargu na budowę tężni solankowej i ogrodu sensorycznego na os. Tysiąclecia. Obydwie oczekują za swoje usługi więcej niż zamierza przeznaczyć miasto. Nie ma jeszcze decyzji czy przetarg zostanie powtórzony, czy też prezydent “dorzuci” z budżetu brakującą kwotę.

Tężnia solankowa i ogród sensoryczny to projekty wybrane przez mieszkańców w głosowaniu do budżetu obywatelskiego w 2020 roku. Tężnia została wybrana z puli ogólnomiejskiej, a ogród z lokalnej. Przetarg na ich wykonanie został ogłoszony jak dla jednego zadania, bo obydwie inicjatywy mają tworzyć jedną całość i się uzupełniać.

Oferty w przetargu można było składać do 21 grudnia. Zgłosiły się dwie firmy. Tańsza, Adam Goniwiecha Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe ADAGON z Koszęcina, chce za swoje usługi 3 022 794,45 zł. Droższa, KRONOSKRAK Sp. z o.o. z Krzeszowic – 3 595 897.50 zł. Tymczasem Zakład Zieleni Miejskie zamierza przeznaczyć na obydwie inwestycje 2 868 568,31 zł. Tańsza oferta jest więc o ponad 154 000 droższa niż wynosi wycena ZZM. Wyjścia są dwa. Albo przetarg zostanie unieważniony, a potem ogłoszony kolejny, albo w budżecie miasta znajdą się dodatkowe pieniądze.

Tężnia solankowa  i ogród sensoryczny mają powstać na działce przy ul. Tysiąclecia 55. Projekt obejmuje również zagospodarowanie pobliskiego terenu, stworzenie ścieżek dla pieszych, parkingu dla rowerów, obiektów małej architektury oraz wszelkie niezbędne instalacje.

Na wykonanie tężni i ogrodu sensorycznego wykonawca będzie miał 336 dni.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*