Reklama

Trzecia próba wyłonienia drugiej tężni solankowej w Katowicach

Tężnia solankowa w Parku Zadole.

Redakcja
Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach ogłosił już trzeci przetarg na wybór wykonawcy tężni solankowej na os. Tysiąclecia. Dwa poprzednie zostały unieważnione, bo wykonawcy zaproponowali kwoty, które przewyższały budżet inwestycji.

Tężnia solankowa i ogród sensoryczny to projekty wybrane przez mieszkańców w głosowaniu do budżetu obywatelskiego w 2020 roku. Tężnia została wybrana z puli ogólnomiejskiej, a ogród z lokalnej. Przetarg na ich wykonanie został ogłoszony jak dla jednego zadania, bo obydwie inicjatywy mają tworzyć jedną całość i się uzupełniać.

Do pierwszego przetargu, ogłoszonego w grudniu 2021 roku, zgłosiły się dwie firmy. Adam Goniwiecha Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe ADAGON z Koszęcina chciało za swoje usługi 3 022 794,45 zł. KRONOSKRAK Sp. z o.o. z Krzeszowic wyceniła budowę na  3 595 897.50 zł. Obydwie oferty przewyższały kwotę, jaką ZZM zamierza przeznaczyć na inwestycję. W drugim przetargu, który został ogłoszony w lutym 2022 roku, wpłynęła tylko jedna oferta. Ponownie zgłosiło się Adam Goniwiecha Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe ADAGON z Koszęcina i ponownie padła kwota 3 022 794,45 zł. Tymczasem ZZM ma do wydania na tężnię 2 885 889,17 zł. Przetarg znów został więc unieważniony. W trzecim oferty można składać do 21 marca.

Tężnia solankowa  i ogród sensoryczny mają powstać na działce przy ul. Tysiąclecia 55. Projekt obejmuje również zagospodarowanie pobliskiego terenu, stworzenie ścieżek dla pieszych, parkingu dla rowerów, obiektów małej architektury oraz wszelkie niezbędne instalacje.

Na wykonanie tężni i ogrodu sensorycznego wykonawca będzie miał 336 dni.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*