Reklama

Przetarg na budowę tężni solankowej w Katowicach unieważniony

Tężnia solankowa w Parku Zadole.

G. Ż.
Jest problem z wyłonieniem wykonawcy drugiej tężni solankowej w Katowicach, która ma powstać na os. Tysiąclecia. Przetarg, do którego zgłosiły się dwie firmy, został właśnie unieważniony. Na razie nie wiadomo kiedy zostanie ogłoszony kolejny.

Tężnia solankowa i ogród sensoryczny to projekty wybrane przez mieszkańców w głosowaniu do budżetu obywatelskiego w 2020 roku. Tężnia została wybrana z puli ogólnomiejskiej, a ogród z lokalnej. Przetarg na ich wykonanie został ogłoszony jak dla jednego zadania, bo obydwie inicjatywy mają tworzyć jedną całość i się uzupełniać.
Oferty w przetargu można było składać do 21 grudnia. Zgłosiły się dwie firmy. Tańsza, Adam Goniwiecha Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe ADAGON z Koszęcina, chciała za swoje usługi 3 022 794,45 zł. Droższa, KRONOSKRAK Sp. z o.o. z Krzeszowic – 3 595 897.50 zł. Tymczasem Zakład Zieleni Miejskie zamierza przeznaczyć na obydwie inwestycje 2 868 568,31 zł. Tańsza oferta była więc o ponad 154 000 zł droższa niż wynosi wycena ZZM. Wczoraj przetarg został unieważniony. Jak się okazuje, powodem były nie tylko pieniądze. Jeden z oferentów nie dostarczył kosztorysu. Z kolei drugi wykonawca nie wycenił kilku pozycji składających się na zamówienie.

Konieczne będzie więc ogłoszenie kolejnego przetargu.

Tężnia solankowa  i ogród sensoryczny mają powstać na działce przy ul. Tysiąclecia 55. Projekt obejmuje również zagospodarowanie pobliskiego terenu, stworzenie ścieżek dla pieszych, parkingu dla rowerów, obiektów małej architektury oraz wszelkie niezbędne instalacje.

Na wykonanie tężni i ogrodu sensorycznego wykonawca będzie miał 336 dni.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*