Reklama

Nikt nie chce budować tężni solankowej w Katowicach

Redakcja
Zakład Zieleni Miejskiej unieważnił kolejny przetarg na budowę tężni solankowej i ogrodu sensorycznego na os. Tysiąclecia. Żadna firma nie złożyła oferty. Była to już trzecia próba wyłonienia wykonawcy prac.

Tężnia solankowa i ogród sensoryczny to projekty wybrane przez mieszkańców w głosowaniu do budżetu obywatelskiego w 2020 roku. Tężnia została wybrana z puli ogólnomiejskiej, a ogród z lokalnej. Przetarg na ich wykonanie został ogłoszony jak dla jednego zadania, bo obydwie inicjatywy mają tworzyć jedną całość i się uzupełniać.

Do pierwszego przetargu, ogłoszonego w grudniu 2021 roku, zgłosiły się dwie firmy. Adam Goniwiecha Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe ADAGON z Koszęcina chciało za swoje usługi 3 022 794,45 zł. KRONOSKRAK Sp. z o.o. z Krzeszowic wyceniła budowę na  3 595 897.50 zł. Obydwie oferty przewyższały kwotę, jaką ZZM zamierza przeznaczyć na inwestycję. W drugim przetargu, który został ogłoszony w lutym 2022 roku, wpłynęła tylko jedna oferta. Ponownie zgłosiło się Adam Goniwiecha Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe ADAGON z Koszęcina i ponownie padła kwota 3 022 794,45 zł. Tymczasem ZZM ma do wydania na tężnię 2 885 889,17 zł. Przetarg znów został więc unieważniony. W trzecim przetargu ofert nie było wcale, więc został on unieważniony.

Na razie nie wiadomo co dalej. W grę wchodzi ogłoszenie kolejnego przetargu, podwyższenie kwoty przeznaczonej na sfinansowanie inwestycji lub jej „odchudzenie”

Tężnia solankowa  i ogród sensoryczny mają powstać na działce przy ul. Tysiąclecia 55. Projekt obejmuje również zagospodarowanie pobliskiego terenu, stworzenie ścieżek dla pieszych, parkingu dla rowerów, obiektów małej architektury oraz wszelkie niezbędne instalacje.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*