Reklama

Wspólnota mieszkaniowa postawiła znak zakazu na parkingu zrobionym z Budżetu Obywatelskiego

G. Ż.
Wspólnota Mieszkaniowa Śląsk postawiła znak zakazu ruchu przy parkingu wybudowanym z Budżetu Obywatelskiego. Interweniował MZUiM. Jak się dowiedzieliśmy, jeszcze dzisiaj znak ma zniknąć.

Chodzi o miejsca parkingowe w rejonie budynku przy ul. Kijowskiej 95 w Ligocie. W głosowaniu na projekty zgłoszone do BO w 2017 roku ten dotyczący „rewitalizacji parkingu przy domu mieszkalnym przy ul. Kijowskiej 95A-95K” uzyskał 1132 głosy. W 2018 MZUiM zakończył prace budowlane, których szacunkowa wartość wynosiła 182 600 zł.

Powstało 25 nowych miejsc parkingowych, a 16 zostało zmodernizowanych. Dodatkowo był nowe nasadzenia. Dzisiaj taki projekt nie zostałby dopuszczony do głosowania, bo od kilku lat wnioski do BO mogą dotyczyć wyłącznie terenów miejskich i Skarbu Państwa. Wtedy jednak wspólnoty i spółdzielnie mogły za miejskie pieniądze budować sobie parkingi, place zabaw czy odnawiać tereny zielone. Warunek podstawowy był jednak taki, że przez 10 lat to co powstanie z BO, musi być ogólnodostępne. Tymczasem wspólnota mieszkaniowa budynku przy ul. Kijowskiej 95 podjęła uchwałę o ustawieniu przy parkingu zakazu ruchu z tabliczką, że nie dotyczy on jej mieszkańców i miejskich służb. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, jeden z lokatorów od dawna przeganiał mieszkańców innych budynków, którzy chcieli zaparkować przy „jego” parkingu. Niedawno znak został postawiony, ale długo nie postoi. Kiedy o sprawie dowiedział się MZUiM wysłał pismo do Śląsko-Dąbrowskiej Spółki Mieszkaniowej, która zarządza wspomnianą wspólnota. Czytamy w nim m.in. „zwracamy się o pilne przywrócenie ogólnodostępności miejsc parkingowych. Nieusunięcie oznakowania spowoduje, iż miasto Katowice będzie wnosić o zwrot wszystkich poniesionych kosztów z realizacji zadania„.

Jak się okazuje, interwencja okazała się skuteczna. Jak poinformowała nas Hanna Napora, kierownik działu informatycznego, audytu i marketingu w ŚDSM, znak zostanie zdemontowany jeszcze dzisiaj, a z parkingów znów będzie mógł korzystać każdy.

AKTUALIZACJA Znak został już zdemontowany.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*