Reklama

Wizz Air komentuje odwołany półmaraton w Katowicach. Można dokończyć bieg

Łukasz Kądziołka
Odwołany bieg w Katowicach Wizz Air Halfmarathon można dokończyć. Organizatorzy umożliwiają też odzyskanie pieniędzy za pakiet startowy. Sprawę zawodów skomentował sponsor tytularny.

Skandaliczne zakończenie półmaratonu w Katowicach nadal budzi duże emocje. Bieg został odwołany i nie odbył zgodnie z planem z powodu nieprawidłowego zabezpieczenia trasy na ul. Pułaskiego, około 3 kilometra na półmaratońskim dystansie. Oprócz garstki najbardziej upartych osób, które pozostały na miejscu imprezy do godziny 23.00 i pobiegły cztery pętle po 5 km, większość nie przebiegła dystansu półmaratońskiego. Setki krytycznych komentarzy i wiadomości spadły na organizatorów. Już dzień po nieudanych zawodach, w zeszłą niedzielę, Fundacja „Dobra Akcja” z Gliwic zapowiedziała, że w ciągu dni zaproponuje zawodnikom rozwiązanie.

PRZECZYTAJ TEŻ: Koniec półmaratonu w Katowicach. Organizatorzy zostali wygwizdani

Chcemy gorąco przeprosić wszystkich z Was, którzy stanęli w minioną sobotę na linii startu, a zostali pozbawieni możliwości ukończenia półmaratonu” – napisał organizator na portalu Facebook.

Jak twierdzi organizator, wiele osób wyraziło chęć ukończenia biegu. Dlatego postanowiono dać im taką możliwość. Tyle, że w wersji wirtualnej. Indywidualne starty, w których to zawodnik sam ustala sobie 21-kilometrową trasę i mierzy czas, były dopuszczone od początku. To miała być propozycja dla tych, którzy z jakiegoś powodu nie chcą lub nie mogą wystartować podczas imprezy w Katowicach. Pierwotnie wirtualny bieg był planowany do końca czerwca. Teraz organizatorzy postanowili przedłużyć go do 31 sierpnia. Medale dla tych, którzy taki bieg ukończą, mają zostać wysłane pocztą (zarejestrować się i dodać wynik można TUTAJ).

Jest też druga propozycja. Wielu uczestników domagało się zwrotu pieniędzy. „Zdajemy sobie sprawę, że powyższe rozwiązanie nie jest satysfakcjonujące dla wszystkich zawodników, stąd prosimy o wiadomości odnośnie zwrotu opłat wpisowych za przerwany półmaraton na: [email protected]„- piszą organizatorzy. Choć wiadomo, że jeszcze nie zwrócono wszystkich pieniędzy za odwołanie Wizz Air Halfmarathon Katowice w 2020 roku, która to impreza była dwukrotnie przekładana.

PRZECZYTAJ TEŻ: Bieg w Katowicach zakończył się skandalem. Zawodnicy domagają się zwrotu pieniędzy

Pytanie o to, czy półmaraton Wizz Air zostanie w kalendarzu katowickich wydarzeń zadaliśmy sponsorowi tytularnemu. Jest duże prawdopodobieństwo, że Fundacja „Dobra Akcja” za organizację sobotniego biegu nie zostanie wynagrodzona. Jednak na ten temat Wizz Air nie chce mówić. Nie przesądza też o przyszłości imprezy.

Wizz Air nie może komentować wrażliwych danych i treści umów zawieranych z innymi firmami, jednak możemy potwierdzić, że obecnie oczekujemy na wyniki dogłębnej analizy i raport z dochodzenia w sprawie prawidłowej organizacji imprezy biegowej, która odbyła się w sobotę w Katowicach. O konsekwencjach i kolejnych krokach będziemy decydować jak tylko szczegóły zaistniałej sytuacji zostaną wyjaśnione i potwierdzone” – czytamy w oświadczeniu przesłanym do nas przez węgierskiego przewoźnika.

Szczegóły dotyczące przerwania i odwołania Wizz Air Halfmarathon mają zostać niebawem podane. Organizatorzy zapowiedzieli, że przedstawią je po otrzymaniu szczegółowego zapisu przebiegu wydarzeń od katowickiej policji.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*