Reklama

Koniec półmaratonu w Katowicach. Organizatorzy zostali wygwizdani

Łukasz Kądziołka
Niewłaściwe zabezpieczenie trasy powodem odwołania biegu Wizz Air Halfmarathon. Policja podjęła decyzję o zablokowaniu ulicy.

Dzisiaj miał odbyć się długo wyczekiwany bieg w Katowicach. Zawody zaczęły się po południu. Na dwóch dystansach, 5 i 10 kilometrów, bieg odbył się normalnie. Najważniejszym momentem imprezy był jednak półmaraton. Z powodu obostrzeń organizatorzy musieli wypuszczać biegaczy na trasę grupami. Problem zaczął się w momencie, kiedy na dystansie półmaratońskim wystartowała pierwsza z nich. Po około 20 minutach było po zawodach. – Na 3 kilometrze okazało się, że trasa nie jest odpwiednio zabezpieczona. Biegacze mogli wbiec prosto pod nadjeżdżające samochody – mówi mł. asp. Agnieszka Żyłka, oficer prasowa KMP w Katowicach. Wydarzyło się to na ul. Pułaskiego. Biegacze zostali zatrzymani przez radiowozy pod wiaduktem na autostradzie A4. Jak przekazali zawodnikom, organizatorzy już wcześniej otrzymywali ostrzeżenia o tym, że nie są zachowane wystarczające środki bezpieczeństwa. Zawodnicy chcieli biec dalej. Niektórzy ominęło radiowozy, więc policjanci musieli ich zatrzymać.

Dlatego nie wybiegła już druga grupa, która miała wystartować o godz. 20.30. Najpierw organizatorzy przekazali tylko, że startu nie będzie. Chwilę pozniej ze sceny podano ostateczny komunikat. – Z uwagi na niedostateczne zabezpieczenie trasy, decyzją naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego bieg został, niestety, odwołany – powiedział prowadzący. Poinformował też o możliwości odbierania medali. Organizatorzy zostali wygwizdani przez zgromadzonych przed startem biegaczy.

Jak przekazała nam policja, około 70% sił drogówki zostało skierowanych do zabezpieczenia biegu, w którym miało wziąć udział około 2 tys. osób. Na razie nie udało nam się skontaktować z organizatorem biegu, Fundacją „Dobra Akcja” z Gliwic.


Tagi:

Komentarze

 1. lm 21 czerwca, 2021 at 5:58 pm - Reply

  Tak samo jak budowy, remonty, przejazdy VIP-ów, demonstracje, strajki…

  • kokogut 22 czerwca, 2021 at 12:09 am Reply

   Strajki antymaseczkowców, antycovidowców, żywych kobiet i inne takie nie powinny się odbywać w centrum miasta.

   • kukura 22 czerwca, 2021 at 6:02 pm Reply

    A obecność „pisowców” w przestrzeni publicznej powinna być zdelegalizowana.

 2. OS 20 czerwca, 2021 at 10:41 am - Reply

  Skoro tak to czemu ulice były zablokowane do północy????????? Ktoś tu kity żeni:-\

 3. Bartosz 20 czerwca, 2021 at 9:49 am - Reply

  Biegi w ogóle nie powinny być organizowane w sposób utrudniający ruch drogowy.

  • kukura 22 czerwca, 2021 at 6:03 pm Reply

   Ruch drogowy nie powinien być organizowany w sposób utrudniający życie mieszkańcom. W tym biegaczom.

  • OS 20 czerwca, 2021 at 10:42 am Reply

   W rzeczy samej!

Dodaj komentarz

*
*