Reklama

Więcej ładowarek i darmowe parkingi dla „elektryków”. Miasto przygotowuje się do zmian w przepisach

Ostatnio w Katowicach pojawiła się nowa usługa typu carsharing, czyli Traficar.

Ł. K.
Będą bezpłatne miejsca parkingowe w strefie, więcej ładowarek i nowe autobusy. Wszystko to dotyczy pojazdów elektrycznych i tzw. carsharingu. Katowice zmienią wkrótce przepisy tak, aby były zgodne z ustawą o elektromobilności.

W Katowicach funkcjonują dwie wypożyczalnie typu carsharing. Samochody na minuty można pożyczyć korzystając z usług GreenGoo i Traficar. Pierwsza oferuje samochody z napędem elektrycznym, a druga – zwykłe pojazdy. Działa też kilka punktów ładowania pojazdów elektrycznych. W mieście jest zarejestrowanych 9 samochodów z takim napędem, a 217 mieszkańców ma pojazdy hybrydowe. Teraz urzędnicy przygotowują zmiany w przepisach. Wymusza je „Ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych”, która weszła w życie pod koniec lutego br. Pierwszym krokiem będzie stworzenie sprzyjających warunków do rozwoju sieci ładowania pojazdów elektrycznych.

PRZECZYTAJ TEŻ: W Katowicach można wypożyczyć samochód elektryczny na minuty. Rusza nowa aplikacja mobilna

W ciągu dwóch lat w Katowicach powinno powstać 100 punktów ładowania. Będą one tworzone na zasadach rynkowych, czyli we współpracy z prywatnymi podmiotami. Zgodnie z planem, takie punkty powinny powstać w budowanych centrach przesiadkowych, w strefie płatnego parkowania, przy drogach publicznych i osiedlach mieszkaniowych. Ładowarki to nie wszystko. W mieście będą nowe zasady dotyczące parkowania pojazdów elektrycznych i udostępnianych w usługach carsharingu. Parkowanie, w strefie płatnego parkowania, ma być dla nich bezpłatne.

PRZECZYTAJ TEŻ: Samochody na minuty w Katowicach. Na Śląsk dotarł Traficar

Na razie miasto jest w trakcie uzgadniania kwestii technicznych dotyczących konkretnych lokalizacji dla ładowarek. Projekt uchwały zostanie skierowany do rady miasta najprawdopodobniej w maju, a zmiany mają zostać wprowadzone do końca 2018 roku. Kolejne plany to zakup elektrycznych autobusów i zamontowanie dla nich ładowarek pantografowych. Poza tym miasto chce starać się o dofinansowanie i kupić „elektryki” dla urzędu miasta i specjalistyczne pojazdy z takim napędem dla niektórych jednostek miejskich. Na razie nie wiadomo kiedy takie zakupy zostaną zrealizowane.


Tagi:

Komentarze

 1. LQ 7 września, 2019 at 3:57 am - Reply

  ps.. nie mam nic do bogatych ludzi w Polsce chociaż uważam że wielu już macha z poza granic.. nic dziwnego xD

  ale po plecach przyszłych pokoleń… wspinać się po drabince współpracując z metropoliami oraz monopolami.. 🙂

  choć dziś nazywa się ludzi o poglądach prawicowych nazistami.. zaczynam rozumieć słowa wielu publicystów.. którzy zabierają głos w internecie. 😀

  PRECZ Z KOMUNĄ!

 2. LESQ 7 września, 2019 at 3:50 am - Reply

  znów na ulicach będziemy mieli.. NIEMIECKIE FURY.. wyprodukowane na miarę inżynierów.. bezpieczniaków XD
  narzucając ludziom swoje kryteria skoro tak boją się o ludzi i prą w stronę bezpieczeństwa to czy nie będzie bardziej bezpieczne stworzenie samolotów..?

  i dróg nie będzie trzeba budować.. a jak rynek się rozwinie i rozkwitnie

  a tak to za 5 lat nikt i tak tego nie kupi bo mało ludzi będzie stać.. pan MORAWIECKI ma genialne pomysły.. może pospieszcie się i budujcie już dziś.. razem z orlenem stacje.. elekryczne..no i wiadomo całą infrastrukturę należało by przygotować pod te EKO super auta pana Morawieckiego..

  wolał bym w garażu zrobić ludziom coś lepszego.. szkoda że wszystko obłożone jest patentami.. które muszą zniknąć

  a nawet jeśli ktoś w Polsce stworzy coś czego nie było to zaraz.. agentura zagadnie młodego człowieka.. wmawiając mu że coś już zostało opatentowane.. i jak mamy się rozwijać i robić coś zaj…stego

  co do eko.. to nie wiem czy ktoś wie.. ale w Polsce studenci.. xDD wyprodukowali samochód na kranówę…

  na kał… zwierzęcy… jakoś nikt tego nie wprowadza.. w sumie nie dziwie się… bo ludzie zaczęli by się wypróżniać do zbiorników.. i jak wtedy rząd zbierał by forsę na te nowoczesne czołgi hahaha XDD

  to tylko pokazuje różnice między starszymi pokoleniami… a nowszymi.. nie żebym był za tym byśmy rozwijali technologię… ślepo biegnąc w stronę rozwoju.. ale nie zauważyliście państwo czasem że ta CHORA KONTROLA PAŃSTWA I STRACH PRZED MŁODYMI PROWADZI TEN KRAJ DO RUINY..

  niektórzy młodzi ludzie gdyby chcieli robić złe rzeczy już by robili… a mimo tego wciąż patologia trwa..

  CIESZE SIĘ I POPIERAM.. ALE ZAKŁADAM Z GÓRY ŻE WRÓCĄ ROPNIAKI !XD
  ps.. jak już wyjdą te euro komunistyczne eko samochody.. to po Polskich drogach będzie można jeździć ?XD
  czy każdy na własną rękę będzie budował drogi bo nie ma forsy w państwie rzekomo xD

  KOMUNA BIS!!!

  PRECZ Z KOMUNĄ! oraz chorymi ideologiami.. niszczącymi rasę ludzką oraz demografię!

 3. Michał 19 kwietnia, 2018 at 5:44 pm - Reply

  Mam nadzieję że nikt nigdy więcej nie zagłosuje na tych ludzi co to wymyślają…. wywyższać bogatszych, niech ich szlag

Dodaj komentarz

*
*