Reklama

Samochody na minuty w Katowicach. Na Śląsk dotarł Traficar

fot. Patryk Czornij.

Łukasz Kądziołka
Nowa usługa carsharing pojawiła się na Śląsku. Dzięki mobilnej aplikacji mieszkańcy Katowic mogą korzystać z wypożyczalni. Nie trzeba podpisywać umów ani umawiać się na odbiór i zwrot samochodu.

To druga taka oferta na terenie Katowic. Pierwsza wypożyczalnia typu carsharing działa od kilku miesięcy na parkingu podziemnym Galerii Katowickiej. Tam zaparkowane są wyłącznie pojazdy z napędem elektrycznym. Teraz samochody ze zwykłym napędem będzie można wypożyczyć w różnych punktach w Katowicach. Potrzebna jest do tego aplikacja pod nazwą Traficar. Usługa działa już od dłuższego czasu w innych większych miastach w Polsce. Od wtorku korzystać z niej mogą również mieszkańcy 14 miast województwa śląskiego, w tym Katowic. Carsharing to w skrócie wypożyczanie samochodów na minuty.

PRZECZYTAJ TEŻ: W Katowicach można wypożyczyć samochód elektryczny na minuty. Rusza nowa aplikacja mobilna

Pomysł polega na udostępnianiu kierowcom floty samochodów. Każdy może wypożyczyć pojazd w wybranym miejscu i zwrócić go w innym punkcie. Służy do tego aplikacja mobilna. Wszystkie samochody mają naklejony numer boczny i kod QR. Na mapie aplikacji są zaznaczone wszystkie dostępne samochody. Najpierw trzeba zarezerwować wybrany samochód i dotrzeć do miejsca, gdzie jest zaparkowany. Następnie sprawdzić numer boczny i wczytać kod QR. Wtedy samochód się otworzy. Przed rozpoczęciem jazdy trzeba wypełnić ankietę czystości i znaleźć kluczyk lub kartę w schowku. Po przygotowaniu można rozpocząć podróż. Na terenie województwa śląskiego Traficar umożliwia przejazd z miasta do miasta. Aby zwrócić samochód, należy pozostawić go w wyznaczonej strefie na terenie danego miasta lub na stacji PKN Orlen, który jest partnerem aplikacji. Cena Traficara w Katowicach nie różni się od tych, które obowiązują w innych miastach. Standardowo jest to 0,80 zł za każdy przejechany kilometr. Z kolei minuta jazdy kosztuje 0,50 zł, a minuta postoju – 0,10 zł. Na terenie województwa śląskiego dostępnych jest 300 samochodów marki Renault Clio. Szczegóły dotyczące Traficara są dostępne TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*