Reklama

Wiadukt nad autostradą zostanie zamknięty na pół roku. Będą utrudnienia również na A4

Redakcja
Przez pół roku wiadukt pomiędzy Nikiszowcem a Giszowcem będzie zamknięty. W związku z remontem obiektu kierowców czekają również utrudnienia na autostradzie A4.

Utrudnienia nad i na autostradzie A4. Stalexport Autostrada Małopolska, koncesjonariusz odcinka Katowice-Kraków, rozpocznie w poniedziałek remont wiaduktu. Jak informuje SAM S.A. remontu wymagają łożyska i elementy żelbetowe wiaduktu w ciągu ul. Szopienickiej. Wymieniona zostanie nawierzchnia i izolacja jezdni, urządzenia dylatacyjne oraz krawężniki. To obiekt położony pomiędzy Giszowcem a Nikiszowcem, gdzie ruch jest bardzo duży. Od 16 stycznia, od godz. 6.00, przejazd tędy będzie niemożliwy. Kierowcy przez kilka miesięcy będą musieli korzystać z objazdów:

 • dla kierunku Giszowiec – Nikiszowiec: od skrzyżowania ul. Szopienicka/Mysłowicka w kierunku ul. Pszczyńskiej (DK86), ul. Pszczyńską i al. Murckowską w ul. Gospodarczą, do ul. Górniczego Dorobku i do skrzyżowania z ul. Szopienicką;
 • dla kierunku Nikiszowiec – Giszowiec: od skrzyżowania ul. Szopienicka/Górniczego Dorobku, ul. Gospodarczą i Trzech Stawów do al. Murckowskiej i ul. Pszczyńską (DK86), do zjazdu w ul. Kolistą, następnie ul. Mysłowicką do skrzyżowania z ul. Szopienicką.

To nie wszystkie utrudnienia, ponieważ jak informuje SAM S.A., okresowo na autostradzie A4 będą wprowadzane zawężenia na obu jezdniach i w obu kierunkach. Ruch na autostradzie może odbywać się wolno w godzinach szczytu komunikacyjnego. Zwłaszcza, że w Mysłowicach-Brzęczkowicach również trwa remont wiaduktu.
Utrudnienia będą też odczuwalne dla pasażerów komunikacji miejskiej. Zmiany w rozkładzie jazdy zostaną wprowadzone dla linii autobusowych: 30, 72, 108, 292, 672N, 674, 695, 920 i Z-1. Pełny komunikat ZTM jest dostępny TUTAJ.

Remont wiaduktu ma potrwać do końca czerwca.


Tagi:

Komentarze

 1. Sparaliżowany 18 kwietnia, 2023 at 9:37 am - Reply

  A kiedy moża przejechać rowerem. Bo jak narazie wszystko zamknięte ???

 2. Noname 16 stycznia, 2023 at 6:15 pm - Reply

  Ścieżka rowerowa będzie nietknięta ale będzie też chodnikiem dla pieszych. Chodnik z drugiej strony będzie zamknięty.

 3. kato.24 16 stycznia, 2023 at 10:09 am - Reply

  to remont wiaduktu a nie budowa calego wezla komunikacyjnego wiec okres prac powinien zostac skrocony najmniej o polowe …!

 4. B 16 stycznia, 2023 at 9:25 am - Reply

  No nieźle, co z otwartą 3 miesiące temu ścieżka rowerowa która idzie tym wiaduktem? Tez zamknięta?

 5. Damian 16 stycznia, 2023 at 9:21 am - Reply

  Nie można było tego zgrać z budową ścieżki rowerowej? Będą wymieniać krawężniki czyli poszarpią nowo nałożoną nawierzchnię na całej długości.

  • Tolek 16 stycznia, 2023 at 4:39 pm Reply

   pewnie tak będzie jak piszesz

 6. Jo 15 stycznia, 2023 at 9:27 pm - Reply

  ciekawe czy doczekam sie aby przejechać a4 do Krakowa bez remontów

Dodaj komentarz

*
*