Reklama

Wiadomo ile będą kosztowały bilety wstępu na miejskie baseny

Marcin Krupa wbił łopatę na budowie basenu przy ul. Hallera w sierpniu 2017 roku.

Ł. K.
Jest pierwsza zapowiedź cen biletów wstępu na baseny miejskie w Katowicach. Podał je prezydent Marcin Krupa w trakcie konwencji Forum Samorządowego. Inne szczegóły na razie nie są znane.

W Katowicach powstają trzy baseny miejskie. Budowa obiektów w trzech dzielnicach ma spore opóźnienie. Wiadomo, że żaden z nich nie zostanie otwarty w przyszłym roku. O problemach z inwestycjami na Brynowie, Burowcu i w Parku Zadole pisaliśmy już w maju. Na uruchomienie nowych obiektów mieszkańcy będą musieli jeszcze długo poczekać.

PRZECZYTAJ TEŻ: Poważny problem na budowie miejskich basenów. Będą droższe i zostaną otwarte później

Do tej pory miasto nie zdradzało jakie będą koszty utrzymania basenów i ich oferta. Odnośnie kosztów pojawiły się jakiś czas temu spekulacje. Każdy z basenów miałby rocznie pochłaniać ok. 2 mln zł z budżetu Katowic. Z kolei ceny biletów podał wczoraj, podczas konwencji wyborczej Forum Samorządowego, prezydent Marcin Krupa. – Wybudujemy baseny i one będą powszechnie dostępne dla mieszkańców. Jest ustalona już cena. To jest 8 zł, a dla tych wszystkich, którzy nie będą posiadali karty mieszkańca, razy dwa – mówił prezydent. Oznacza to, że korzystanie z basenów będzie tańsze dla osób zameldowanych w Katowicach i posiadających kartę mieszkańca. Pozostali będą musieli zapłacić 16 zł. Jednak więcej szczegółów na temat oferty basenów miejskich na razie nie jest znanych.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*