Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Imprezy kulinarne, muzyczne, ale i marsz ulicami Katowic. Zobaczcie co będzie się działo w sobotę i niedzielę.

SOBOTA

Marsz Autonomii

Zwolennicy autonomii spotkają się, jak co roku, na marszu. Przejdą przez ulice Katowic, a całość zakończy się imprezą na pl. Sejmu Śląskiego. Więcej TUTAJ.

Kino Kuźnia, Muzeum Śląskie

Publiczność będzie mogła zobaczyć cztery różne filmy. Każdy z nich ma dotyczyć innej kultury. Wstęp jest darmowy. Początek o godz. 21.30 w budynku dawnej kuźni.

Piotr Zioła z zespołem, Kontenery Kultury

Inspiruje go muzyka lat 50. i 60. Chociaż jest młody, to ma już na swoim koncie Fryderyka w kategorii „Fonograficzny Debiut Roku”. Wstęp wolny. Rozpoczęcie koncertu o godzinie 21. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Małe Instrumenty, Miasto Ogrodów

Zespół nagrywa i wydaje płyty, tworzy muzykę do filmu i teatru, gra też koncerty. Tym razem ich występu będzie można posłuchać w sali nr 211 Miasta Ogrodów (pl. Sejmu Śląskiego 2). Zespół Małe Instrumenty wystąpi w eksperymentalnym składzie. Muzycy na scenie będą korzystali z  około 80 instrumentów. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

Kino pod Gwiazdkami, Supersam

Kolejny seans na dachu centrum handlowego. Tym razem wyświetlony zostanie film „Wielki Gatsby” z Leonardo DiCaprio w roli głównej. Więcej TUTAJ.

Koncert promenadowy, Park Kościuszki

Kolejna koncertowa niedziela w Parku Kościuszki. Będzie walc, tango i swing. Wszystko to w cygańskiej odsłonie. Na scenie wystąpi zespół Bartosz Smorągiewicz Ensemble (Bartosz Smorągiewicz – klarnet, saksofon; Marcin Skaba – skrzypce, Sebastian Iwanowicz – gitara, Piotr Domagalski – kontrabas). Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Śląski Targ Nocny, Fabryka Porcelany

3 dni koncertów i innych atrakcji, a przede wszystkim dużo jedzenia. Fabryka Porcelany rusza z nową wakacyjną inicjatywą. O weekendzie otwarcia Śląskiego Targu Nocnego pisaliśmy TUTAJ.

Wakacyjne rozgrywki szachowe, Rynek

20 szachownic i 5 w rozmiarze XXL. Poza tym na Rynku można zagrać również w inne gry. I tak przez cały weekend. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*