Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Miuosh wystąpi w sobotę w Parku Zadole.

Redakcja
Prognozy na sobotę są bardzo optymistyczne, jeśli ktoś oczywiście lubi wysoką temperaturę i słońce. Ci, którzy lubią to trochę mniej, odpoczną w niedzielę. Będzie chłodniej (do 22 stopni Celsjusza) i pochmurno, ale nie powinno padać. Wygląda więc na to, że przez cały weekend pogoda nie powinna przeszkodzić w organizacji imprez plenerowych. Jak co tydzień, przygotowaliśmy przegląd wydarzeń. Zapraszamy.

SOBOTA

Darmowe Warsztaty Deskorolkowe, PTG

Lekcja deskorolki w skate parku przy Pomniku Trudu Górniczego. Przez trzy godziny doświadczeni skaterzy będą udzielali porad. Do wyboru trzy grupy zaawansowania. Każda lekcja będzie trwała 45 min. Warsztaty ruszają o godzinie 10. Udział w nich jest bezpłatny. Na miejscu będzie można wypożyczyć deskorolki i kaski. Więcej TUTAJ.

Salsa pod Palmami, Rynek

Gorące rytmy po raz kolejny pod palmami. Tym razem, oprócz tańców, posłuchać będzie można koncertu zespołu prosto z Kuby. Więcej TUTAJ.

Wyspa Swingu, Kontenery Kultury

Taneczny powrót do przeszłości. Na parkiecie będzie królował swing. Do muzyki lat ’20 będzie się można bawić do późna. Obowiązuje strój w klimacie tamtych lat i plażowe obuwie. Dla tych, którzy jeszcze nie próbowali swinga, będą darmowe lekcje tańca. Impreza rusza o godzinie 20 i potrwa mniej więcej do północy. Wstęp bezpłatny. Więcej TUTAJ.

Koncert w Amfiteatrze, Park Zadole

Kolejny koncert na scenie w Zadolu to propozycja dla młodszej publiczności. Wystąpi artysta dobrze znany katowiczanom. Mioush w tym roku wydał nową płytę Będzie można posłuchać jeszcze dość świeżych utworów rapera. Początek koncertu o godzinie 17. Wstęp, jak zawsze, wolny.

NIEDZIELA

Koncert promenadowy, Park Kościuszki

Tym razem na wolnym powietrzu będzie można usłyszeć węgierskie czardasze. Muzykę wykona Artes Piano Trio, a wszystko to w barwnej i kostiumowej oprawie. Początek koncertu o godz. 11. Jeśli pogoda nie dopisze, wydarzenie zostanie przeniesione na 11.30 do siedziby Miasta Ogrodów (pl. Sejmu Śląskiego 2). Wstęp wolny.

Kontener zieleni, Park Śląski

Warsztaty dla spragnionych wiedzy o roślinach. Podczas spotkania w Kontenerach Kultury uczestnicy dowiedzą się jakie zioła i rośliny można spotkać na terenie Parku Śląskiego. Specjaliści opowiedzą o tym, gdzie, jak i czego szukać. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Więcej TUTAJ.

Kino pod Gwiazdkami, Supersam

Kolejny pokaz na najwyższym poziomie parkingu Supersamu będzie można obejrzeć film. Tym razem wyświetlony zostanie film „Panie Dulskie” z Krystyną Jandą i Mają Ostaszewską w rolach głównych. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Śląskie marki, KATO ZWEI

Będzie można kupić ciuchy, biżuterię, stroje kąpielowe, majtki z Sosnowca, a nawet meble i neony. Wszystko od lokalnych marek. Targi potrwają dwa dni i będą czynne w godzinach 12-20. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

II Wakacyjne rozgrywki szachowe, Rynek

Rodzinny turniej, szachowe quizy i zagadki. Organizatorzy przygotowali upominki dla wszystkich, którzy się wykażą. W szachy i nie tylko można pograć na Rynku do niedzieli. Więcej TUTAJ.

Miłego weekendu.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*