Reklama

Szachowy jarmark na katowickim Rynku

Ł. K.
Standardowe szachownice i w rozmiarze XXL. Są również inne gry m. in. wielka Jenga. Przez cały weekend będzie można pograć w szachy na Rynku. Upominki dostanie każdy, kto rozwiąże szachowe zagadki.

Na katowickim Rynku stanęło 20 szachownic. To okazja, żeby zmierzyć się z innymi graczami. Również tymi bardziej doświadczonymi. Gościem będzie Jacek Gajewski autor książek “Mistrzowie świata i ich 400 kombinacji szachowych” oraz “Królowie 64 pól”. Szachista przygotuje quizy i rozegra symultanę z chętnymi zawodnikami. Symultana szachowa to forma gry, w której jednen szachista rozgrywa partię z wieloma osobami. Takiej formy szachów będzie można spróbować z panem Jackiem codziennie, od piątku do niedzieli, o godz. 17. Kto wygra symultanę, dostanie nagrody.

Upominki można też wygrać rozwiązując quizy szachowe. Chętni mogą spróbować gry na szachownicy w rozmiarze XXL. Są też inne wielkie gry m. in. zręcznościowa Jenga. Do gry w szachy, na katowickim Rynku, można usiąść od piątku do niedzieli w godzinach 10-20. Udział w wydarzeniu jest darmowy. Pełny program TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*