Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Przedostatni weekend wakacji nie zapowiada się zbyt słonecznie. Chociaż pogoda może nie być wymarzona, to na pewno w Katowicach będzie co robić. Na przykład na Rynku będzie można pograć w siatkówkę. Poza tym będą targi, całonocne imprezy, koncerty i ostatnie seanse kina plenerowego.

SOBOTA

Warsztaty malarskie dla dzieci, Muzeum Śląskie

Z Katowic do Francji przeniosą się uczestnicy specjalnego wydarzenia w Muzeum Śląskim. Dzieci będą mogły zwiedzić najnowszą wystawę prezentowaną w siedzibie przy al. Korfantego 3. Organizatorzy przygotowali program oprowadzania z rekwizytami i zagadkami. Na koniec odbędą się warsztaty malarskie, na których dzieci nauczą się malowania martwej natury. Udział w wydarzeniu kosztuje 7 zł. Początek o godzinie 11. Więcej TUTAJ.

Paper Fest, KATO ZWEI

Targi dla miłośników papieru. Na tarasie Spodka pojawią się wystawcy ze swoimi produktami. Nietypowe druki, autorskie ilustracje i nietypowe okładki. Dla spragnionych wiedzy warsztaty introligatorskie i kaligraficzne. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Targi papieru rozpoczną się o godzinie 11 i potrwają do 20. Więcej informacji TUTAJ.

Śląski Targ Nocny, Fabryka Porcelany

Kolejny wakacyjny weekend z food truckami, kinem plenerowym, komikami i koncertami. Wystąpią Rebeka i Kuba Sojka. Sobotnia noc w Fabryce Porcelany będzie długa. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Więcej TUTAJ.

I Śląski Zlot Brodaczy, Biała Małpa

Impreza dla wielbicieli dłuższego zarostu. Będzie quiz i loteria z nagrodami oraz wykłady specjalistów. Również w dziedzinie tatuaży. Początek o godz. 14, koniec o 21. Więcej informacji TUTAJ.

Wehikuł Wczasów, Kontenery Kultury

Całonocna impreza, którą rozkręcą DJ-e. To propozycja dla fanów klubowych brzmień. Wehikuł Wczasów na wyspie w Parku Śląskim potrwa od 20 do 3 rano. Wstęp wolny. Więcej o imprezie TUTAJ.

NIEDZIELA

Koncert Promenadowy w Parku Kościuszki

Cztery głosy, bas i perkusja. To w skrócie zespół The Feel Harmonic. Podczas swojego występu w Parku Kościuszki muzycy wykonają znane utwory w oryginalnych aranżacjach. W repertuarze kompozycje G. Gershwina, J. Przybory, J. Wasowskiego i S. Wondera. Darmowy koncert rozpocznie się o godz. 11. W razie niepogody wydarzenie zostanie przeniesione na 11.30 do siedziby Miasta Ogrodów (pl. Sejmu Śląskiego 2).

Renata Przemyk w podcieniach Teatru Korez

Tej artystki chyba nie trzeba przedstawiać. Wokalistka znana jest nie tylko w Polsce. Koncertowała również za granicą. Do tej pory nagrała 10 płyt, a ostatnia z nich jest hołdem dla zmarłego w zeszłym roku Leonarda Cohena. To właśnie utwory z albumu pt. „Boogie Street” zaśpiewa Renata Przemyk w Katowicach. Na scenie będzie jej towarzyszył zespół w składzie: Magdalena Celińska, Sylwia Lasok (chórek), Krzysztof Pająk (instrumenty klawiszowe), Grzegorz Palka (gitary), Sławek Puka (perkusja), Piotr Wojtanowski (gitara basowa). Bilety, w cenie 20 zł, będzie można kupić na godzinę przed koncertem. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 20. Więcej TUTAJ.

Dni Siatkówki, Rynek

Każdy będzie mógł sprawdzić siłę i prędkość podczas serwowania, dzieci spróbują przebiec siatkarski tor przeszkód i zrobią sobie zdjęcie z zawodnikami. Na Rynku zaprezentowane zostanie też trofeum Mistrzostw Europy. To tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na mieszkańców podczas Dni Siatkówki. Impreza na Rynku potrwa 3 dni i rozpocznie się w niedzielę.

Kino pod Gwiazdkami, Supersam

To przedostatni pokaz na dachu Supersamu. Tym razem wyświetlony zostanie film pt. „Pani z przedszkola”. Obraz opowiada historię rodziny, której życie zmienia się, kiedy pojawia się tytułowa przedszkolanka. W rolach głównych: Karolina Gruszka, Agata KuleszaAdam Woronowicz. Darmowy seans rozpocznie się o godzinie 21.30.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*